تاریخ: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۹
کد خبر: ۲۰۴۲۸۸
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۱۰۳ نفر در سال گذشته در بخش معدن و صنایع معدنی استان مشغول به کار شدند.

به گزارش می‌متالز، ناصر فغفوری امروز اظهار کرد: زنجان در حوزه معدن جایگاه مناسبی در ذخیره سرب و روی دارد، از طرفی رتبه ششم ذخیره طلا را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان ۱.۵ درصد از سهم معدن کشور را دارد، گفت: به خاطر وجود معدن سرب و روی انگوران، کارخانه‌های زیادی زیرمجموعه این معدن احداث و باعث ایجاد اشتغال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با توجه به افزایش میزان معادن راه‌اندازی شده در سال گذشته، میزان سرمایه‌گذاری در این بخش از رشد ۱۲۴ درصدی برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹، ۲۰ پروانه بهره‌برداری معدن در استان زنجان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.

فغفوری یادآور شد: میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای این معادن ۲۱۳ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸، از ۱۲۴ درصد رشد برخوردار بوده است و میزان سرمایه‌گذاری بخش معدن در سال ۹۸، بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به تاثیر فعال شدن معادن در اشتغال گفت: ۱۰۳ نفر در سال گذشته در بخش معدن و صنایع معدنی استان مشغول به کار شدند.

منبع: خبرگزاری فارس