تاریخ: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۹
کد خبر: ۲۰۵۷۶۶
سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی:
‌می‌متالز - سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی گفت: اتفاقی که در حال رخ دادن است دخالت تمام عیار دولت و ایجاد زمینه برای تسلط سرمایه داران بزرگ و افرادی غیر از سهامداران عدالت بر مدیریت سرمایه گذاری استانی است که اگر جلوی آن گرفته نشود اقدامات آن خسارت بار است.

به گزارش می‌متالز، اکبر حیدری درباره انتخابات مجامع شرکت‌های استانی اظهار کرد: در گذشته هم اعلام کردم در حال حاضر تمام اقداماتی که در حوزه "سهام عدالت" انجام می‌شود برخلاف آرمان سهام عدالت و فرمایشات مقام معظم رهبری و برخلاف اصول قانونی است.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی با اشاره به اقداماتی که در حال انجام است، افزود: اگر از این این اقدامات جلوگیری نشود منجر به تکه پاره شدن سهام عدالت و کاهش ارزش بلوکی این دارایی ارزشمند مردم خواهد شد.

وی گفت: حتی ادعا‌هایی مطرح می‌شود مبنی بر چرخش نخبگان در مدیریت سرمایه‌گذاری استانی داشته باشیم نمی‌تواند مبنای نقض قانون و حرکت از مسیر ناصواب برای نیل به این هدف مطلوب باشد.

حیدری با بیان اینکه ما مسلمان هستیم و هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، تصریح کرد: هدف مطلوب از مسیر نامطلوب پذیرفته نیست.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی بیان کرد: اتفاقی که در حال رخ دادن است دخالت تمام عیار دولت و ایجاد زمینه برای تسلط سرمایه‌داران بزرگ و افرادی غیر از سهامداران عدالت بر مدیریت سرمایه‌گذاری استانی است که اگر جلوی آن گرفته نشود اقدامات آن خسارت‌بار است و به زودی تبعات آن را در بازار‌سرمایه و اقتصاد شاهد خواهیم بود.

برگزاری انتخابات مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت چند ماهی است که دچار حاشیه‌هایی شده در ابتدا قرار بود این انتخابات در ۲۰ اسفندماه برگزار شود که مجلس شورای اسلامی و حتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت نسبت به روند برگزاری این انتخابات ایراد وارد کردند و معتقد بودند آنچه در شرف وقوع است قانونی نیست و باید جلوی برگزاری انتخابات گرفته شود.

برگزاری این انتخابات توسط تیم اقتصادی دولت از ایراد‌های بود که برای انتخابات هیات‌مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت عنوان شد؛ چرا که بر اساس قانون، دولت نباید دخالتی در روند انتخابات داشته باشد و انتخابات باید توسط صاحبان و مالکان سهام عدالت برگزار شود.

پس از کش و قوس‌های فراوان اکنون مقرر شد نخستین انتخابات شرکت‌ها ۱۸ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، به گفته دهقان دهنوی، در این روز سامانه رأی‌گیری باز خواهد شد و فهرست افرادی که برای هیأت مدیره تأیید صلاحیت شدند، در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد البته این سامانه تا چند روز باز است تا مردم به راحتی بررسی و انتخاب کنند. در نهایت اعضا از بین افرادی که بیشترین رأی را کسب کرده‌اند، انتخاب خواهند شد.

منبع: بورس نیوز

مطالب مرتبط