تاریخ: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۵۵
کد خبر: ۲۰۶۳۳۵
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز (سه شنبه ۳۱ فرودین ماه) با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۱۷۷۲ دلار و ۴۹ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز به نقل از رویترز، در حالی که ترمیم نسبی سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا بخشی از تاثیر مثبت ناشی از تضعیف دلار را خنثی کرده است، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد رشد اندکی بود. این در حالی است که قیمت فلز زرد در جلسه قبل به بالاترین رقم ۷ هفته گذشته رسیده بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۱۷۷۲ دلار و ۴۹ سنت رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از ۲۵ فوریه یعنی ۱۷۸۹ دلار و ۷۷ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن هم با ۰.۱۶ درصد رشد به ۱۷۷۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس گفت: «با توجه به تقویت نسبی سوددهی اوراق قرضه، قیمت طلا نسبت به رقم‌های بالایی که دیروز تجربه شد شاهد افت بوده است. اما افزایش سوددهی اوراق قرضه تاثیری بر روند کاهشی ارزش دلار نداشت و همین موجب شد تا قیمت طلا اندکی رشد کند.»

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا که در هفته گذشته به پایین‌ترین رقم ۵ هفته گذشته رسیده بود، امروز به بالای ۱.۶ درصد رسید. اما در عین حال شاخص ارزش دلار در برابر ارز‌های رقیب امروز به پایین‌ترین رقم بیش از ۶ هفته گذشته رسید.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا دیروز با گروهی از قانون گذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه که قبلا به عنوان فرماندار یا شهردار خدمت کرده اند دیدار کرد. کاخ سفید به دنبال توافق با قانون گذاران بر سر بسته بیش از ۲ تریلیون دلاری اشتغال و زیرساخت هاست.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط