تاریخ: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۰
کد خبر: ۲۰۷۳۵۷
زیر تابلوی بورس؛
‌می‌متالز - در معاملات امروز ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، شاخص با اُفت ۱۱ هزار و ۵۱۰ واحدی به یک میلیون و ۱۸۷ هزار واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، امروز یکشنبه به روند ریزشی خود ادامه داد تا کماکان شاخص به سمت نزولی حرکت کند.

در معاملات امروز ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، شاخص با اُفت ۱۱ هزار و ۵۲۰ واحدی به یک میلیون و ۱۸۷ هزار واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۹۴۵ واحدی به رقم ۴۲۸ هزار و ۱۲۹ واحد سقوط کرد.

شاخص‌کل بورس بیش از ۱۱ هزار دیگر واحد ریخت

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز درحالی به ۳۰ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال رسید که بیش از ۳ میلیارد و ۲۰۶ میلیون برگه در ۱۸۳ هزار و ۷۳۲ معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۲۲ هزار و ۶۱۲ میلیارد ریال شد.

نماد‌های تاثیرگذار

"فملی" با ۱۵۰۲ واحد، "فولاد" با ۱۲۵۵ واحد، "فارس" با ۱۱۴۹ واحد، "شستا" با ۱۱۰۱ واحد، "کچادر" با ۷۹۱ واحد، "وغدیر" با ۵۲۲ واحد و "تاپیکو" با ۴۸۹ واحد نماد‌های سرخ پوش تاثیرگذار در شاخص بودند.

"برکت"، "فملی"، "خودرو"، "شستا"، "فولاد"، "وتجارت" و "وبملت" و "اپال" نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.
در بازار امروز ۱۵ نماد صف خرید و ۴۴۵ نماد صف فروش بودند.

همچنین بیشترین حجم معاملات مربوط به نماد‌های "وپاسار"، "وپارس"، "وتجارت"، "امین یکم"، "وبملت"، "افران ۲"، "افران" بود.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون "وپارسا ۲"، "برکت"، "دارایکم"، "افران"، "امین یکم"، "وپارس ۲" و "کمند" بوده است.

پُر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.
در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «وپاسار ۲ با ۶۵۵ میلیون سهم»، «وپارس ۲ با ۴۵۶ میلیون سهم»، «وتجارت با ۲۱۵ میلیون سهم»، «امین یکم با ۱۴۰ میلیون سهم»، «وبملت با ۱۳۵ میلیون سهم»، «افران ۲ با ۱۲۲ میلیون سهم» و «افران با ۱۱۹ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.

منبع: بورس نیوز

مطالب مرتبط