تاریخ: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۱۹
کد خبر: ۲۰۷۹۵۷
‌می‌متالز - شرکت بزرگ ریوتینتو آلکان - غول معدنی جهان - اعلام نموده که طی سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰، تولید بوکسیت در این شرکت معدنی ۲ درصد کاهش سالانه داشته است.

به گزارش می‌متالز، مهم‌ترین عامل کاهش تولید در این شرکت، عوامل جوی ازجمله بارندگی و رطوبت در ساحل شرقی استرالیا بوده که موجب کاهش تولید در واحد‌های ویپا (Weipa) شده است.

بنادر فعال در مجاورت معادن آمرون (Amrun) به‌مدت ۱۴ روز تعطیل بودند که بارندگی و فرونشست خاک مهم‌ترین دلایل تعطیلی این واحد‌ها عنوان شده است. به‌گزارش شرکت ریوتینتو، این شرکت طی سه‌ماهه نخست سال، ۶/۱۳ میلیون تن بوکسیت تولید (استخراج و فرآوری) کرده است.

شایان ذکر است که تولید بوکسیت این شرکت طی سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۱، ۲ درصد بیشتر از سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۰ بوده است.

همچنین شرکت ریوتینتو طی سه‌ماهه نخست سال ۹ میلیون تن بوکسیت به بازار‌های جهانی صادر کرده است که ۵ درصد کمتر از صادرات در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۰ بوده است. علاوه بر تأثیر شرایط جوی برروی تولید طی سه‌ماهه نخست سال، بارندگی و طوفان نیز موجب اختلال در حمل‌ونقل بوده است.

شرکت معدنی ریوتینتو علاوه بر فعالیت در حوزه آلومینیوم، در زمینه آهن، مس، بوراتها، الماس، نمک و دی اکسید تیتانیوم نیز فعالیت دارد. سال گذشته میلادی (۲۰۲۰)، این شرکت در فهرست شرکت‌های فعال حوزه آلومینیوم با پایین‌ترین ردپای کربنی قرار گرفت. ردپای کربنی زنجیره تولید آلومینیوم این شرکت ۶۰ درصد پایین‌تر از سایر شرکت‌های هم ردیف آن می‌باشد.

منبع: باشگاه آلومینیوم