تاریخ: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۳۰
کد خبر: ۲۰۷۹۸۰
‌می‌متالز - امروز معامله‌گر‌ها ۲۴۰میلیارد تومان سهام بانک ملت خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۱.۹درصد از کل سهام سیمان داراب معامله شد.

به گزارش می‌متالز، روز جاری در مجموع حدود سه هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبملت»، «خساپا»، «خودرو»، «وتجارت» و «شپنا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۲۴۰میلیارد تومان سهام بانک ملت دست به دست شد، سایپا پس از معاملاتی به ارزش ۱۸۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که ۶۲۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات ۵۵۵میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱.۹درصد از کل سهام سیمان داراب (ساراب) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۴۶.۵درصدی از کل داد و ستد‌ها داشتند، ارزش معاملات در هشت سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۲نماد نخست اختصاص داشت.

بیشترین ارزش معاملات سهام (۸اردیبهشت) / صدرنشینی ارزش معاملات بانکی‌ها در آخرین روز هفته

بیشترین ارزش معاملات سهام (۸اردیبهشت) / صدرنشینی ارزش معاملات بانکی‌ها در آخرین روز هفته

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط