تاریخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۷
کد خبر: ۲۰۸۰۰۹
‌می‌متالز - شرکت‌های تولیدی صندوق بازنشستگی فولاد در سال ۱۳۹۹ (سال جهش تولید) به سودآوری رسیدند.

به گزارش می‌متالز، شرکت‌های تولیدی تابعه صندوق شامل شرکت‌های سنگ آهن مرکزی ایران، زغال سنگ کرمان و معادن اسفندقه از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد در سال جهش تولید سود آور بوده اند.
همچنین بر اساس این گزارش شرکت دخانیات ایران از دیگر شرکت‌های زیر مجموعه صندوق نیز در سال ۱۳۹۹ دارای سود عملیاتی بوده است.
لازم به ذکر است صندوق بازنشستگی فولاد در یک سال اخیر و با تاکیدات دکتر مسرور مدیرعامل صندوق، برنامه ریزی گسترده‌ای را برای جهش تولید و فعالیت سودآور شرکت‌های تابعه انجام داده است. تلاش همه جانبه برای تحقق جهش تولید و اجرای طرح‌های توسعه‌ای با هدف ایجاد درآمد پایدار از جمله مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های صندوق در یک سال گذشته بوده است.
در اجرای طرح‌های توسعه ای، پروژه ملی و عظیم گندله سازی سه چاهون در اسفند سال گذشته توسط رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری رسید.
گزارش عملکرد تولید و فروش و طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌ها در سال ۱۳۹۹ در جلسات ارزیابی عملکرد شرکت‌ها و با حضور مسوولین صندوق و مدیران شرکت‌ها رصد گردیده و برنامه ریزی لازم برای تحقق اهداف در سال ۱۴۰۰ صورت پذیرفته است.

منبع: صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد ایران