تاریخ: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۲
کد خبر: ۲۰۸۱۲۰
‌می‌متالز - با تشنج ناشی از موج جدید ویروس کرونا، تقاضای نفت در هند کاهش یافت.

به گزارش می‌متالز،بحران Covid-۱۹ هند، تقاضا برای سوخت حمل و نقل را به کمترین مقدار در چند ماه گذشته رسانده است و خطرات مصرف انرژی را در بحبوحه‌ی بهبود نابرابر جهانی از همه گیری برجسته می‌کند. بر اساس اطلاعات اولیه مقامات مطلع، فروش بنزین مورد استفاده در اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌ها در ماه آوریل، به ۲.۱۴ میلیون تن کاهش یافت و به کمترین میزان از ماه آگوست رسید. فروش گازوئیل، نسبت به ماه فوریه، بیشتر بود. با در نظر گرفتن این مورد، فروش ماهانه پرمصرف‌ترین سوخت کشور در ماه گذشته کمترین مقدار از ماه اکتبر بوده است.

تولیدکنندگان اصلی نفت، شامل اعضای کارتل اوپک پلاس و معامله گران، در حال پیگیری ویرانی‌های ناشی از موج ابتلای به ویروس کرونا در سراسر کشور هستند. تعطیلی‌ها و منع رفت و آمد در استان‌ها و شهر‌هایی مانند دهلی نو و بمبئی، تحرک را کاهش داده و این گمان را تقویت می‌کنند که پالایشگاه‌های کشور خرید نفت خام را کاهش می‌دهند.

با وجود مخمصه هند، نفت برنت در ماه آوریل با امید سرمایه گذاران به بهبود در سایر نقاط، به ویژه ایالات متحده، چین و اروپا، تقاضای کلی را کاهش می‌دهد. با توجه به این شرایط، سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و متحدان آن توافق کردند که از این ماه محدودیت‌های عرضه را کاهش دهند، در حالی که موج جدید ویروس در هند و سایر کشور‌ها ممکن است بهبود را از بین ببرد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)