تاریخ: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۸:۱۱
کد خبر: ۲۰۸۳۹۰
‌می‌متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: میزان برق تخصیص یافته به صنایع اصفهان کم است و این موضوع به وزارت نیرو انتقال داده شده است. در حال حاضر تنها راه عبور از بحران تامین انرژی صنایع صرفه جویی در تمام بخشهاست.

به گزارش می‌متالز، سید حسن قاضی عسگر با اشاره به تامین برق پایدار صنایع اصفهان اظهار کرد: این موضوع به وزارت نیرو منتقل شده است؛ چراکه میزان برق تخصیص یافته به صنایع اصفهان کم است و می‌تواند تولیدات آن را تحت الشعاع قرار دهد.

وی بر توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در استان اصفهان تاکید کرد و گفت: اقداماتی در توسعه نیروگاه‌های بادی و خورشیدی شده است. با افزایش قیمت انرژی‌های تجدید پذیر می‌توان جذابیت سرمایه گذاری در این بخش را افزایش داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان بر توسعه نیروگاه‌های کوچک تولید برق هم تاکید کرد و گفت: نیروگاه‌های صنایع استان اصفهان بازسازی و اصلاح شود که همانند سال گذشته تمهیداتی در این موضوع شده است تا صنایع با مصرف بهینه انرژی مشمول تخفیف و تشویق شوند.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود نیاز است که تمام بخش‌ها به ویژه بخش خانگی با مصرف بهینه اجازه ندهند که چرخ تولید از کار بیفتد.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین