تاریخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۴۲
کد خبر: ۲۰۸۴۴۶
‌می‌متالز - ۴۵ نفر از کارگران فولاد صنعت کاوه که در جریان فعالیت خود با مشکل مواجه شده بود، با پیگیری‌های دستگاه قضایی در قم به کار بازگشتند.

به گزارش می‌متالز، قوه قضاییه علی رغم اینکه مسوولیت مستقیمی در حوزه اقتصاد ندارد، در قالب ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به حمایت حقوقی و قضایی از تولیدکنندگان و واحد‌های تولیدی می‌پردازد.

این ستاد در استان‌های مختلف فعالیت دارد و برای تولیدکنندگان و واحد‌های تولیدی در هر استان حمایت‌های حقوقی ارائه می‌دهد. علاوه بر آن مسوولان دستگاه قضایی در قالب بازدید از کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی از نزدیک با مهم‌ترین چالش‌های آن‌ها آشنا می‌شوند که این امر نیز نقش مهمی در حل این چالش‌ها دارد.

در این راستا، دستگاه قضایی در استان قم اقدامات متعددی در سال گذشته انجام داده که در ادامه به برخی از این اقدامات اشاره خواهد شد.

فولاد صنعت کاوه که در زمینه تولید لوله و پروفیل فعالیت می‌کند، به دلیل بدهی معوق بانکی در مسیر فعالیت خود با مشکل مواجه شده بود

با ورود دستگاه قضایی به منظور حل مشکل این واحد تولیدی، کلیه اقدامات اجرایی بانک‌های عامل متوقف شد و پیگیری‌های لازم جهت احیای این واحد صنعتی به عمل آمد.

در نتیجه پیگیری‌های قضایی، ۴۵ نفر از کارگران این واحد تولیدی به کار بازگشتند.

منبع: خبرگزاری میزان