تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۴
کد خبر: ۲۰۸۵۶۶
رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی تصریح کرد؛
‌می‌متالز - رییس کل بانک مرکزی با اشاره به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری، از اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها به کارگاه‌های کوچک و متوسط در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش می‌متالز، دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک در یاداشتی در اینستاگرام نوشت:

ـ روز گذشته، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم فعال شدن کارگاه‌های کوچک و متوسط در کنار کارگاه‌های بزرگ، تأکید کردند: گسترش این کارگاه‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه‌ساز تولید ثروت برای عموم مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط هستند.

ـ بنگاه‌های کوچک و متوسط که از آن‌ها تحت عنوان SME‌ها یادمی شود امروزه به عنوان یکی از مسیر‌های اصلی رشد و توسعه پایدار مبتنی بر دانش در کشور‌ها شناخته می‌شوند. ارزش افزوده بالا، نوآوری، اشتغال آفرینی و انعطاف‌پذیری بیشتر از مزایای این بنگاه‌ها می‌باشد.

ـ بانک مرکزی در چند سال گذشته برنامه جدی برای افزایش میزان تأمین مالی SME‌ها داشته است. در سال گذشته بیش از ۲۷ هزار واحد کوچک و متوسط از حدود ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بهره‌مند شدندکه نسبت به سال ۹۸ رشد ۵۷ درصدی داشته است.

ـ برنامه بانک مرکزی برای پشتیبانی مالی از SME‌ها در سال ۱۴۰۰ اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها برای اعطای سرمایه در گردش به این واحدها، با هدف گسترش نقش آن‌ها در تولید و اشتغال کشور است.

منبع: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران