تاریخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۲۴
کد خبر: ۲۰۹۰۳۷
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۱۸ دلار و ۸۳ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که دلار تضعیف شده و سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا کاهش یافته است، همزمان با افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد به بالای ۱۸۰۰ دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۱۸ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۱۵ درصد رشد به ۱۸۱۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا دیروز شاهد کاهش بود و سبب افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شد. همزمان ارزش دلار نیز تضعیف شده و سبب ارزان‌تر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به رغم خوش بینی به وضعیت اقتصادی، به نظر نمی‌رسد که سیاست گذاران فدرال رزرو هنوز قصد انقباضی کردن سیاست پولی را داشته باشند و تداوم سیاست انبساطی فعلی نتیجه‌ای جز افزایش نرخ تورم و رشد قیمت طلا ندارد.»

فدرال رزرو قصد دارد نرخ استقراض را در نزدیکی صفر درصد حفظ کند و سیاست خرید ماهانه ۱۲۰ میلیارد دلاری دارایی‌ها را تا زمان بهبود قابل توجه وضعیت بازار کار آمریکا و دستیابی به هدف گذاری تورم ۲ درصدی ادامه دهد.

جیم ویکوف تحلیلگر موسسه کیتکو متالز در این باره گفت: «با عبور طلا از سطح مقاومت فنی ۱۸۰۰ دلار اکنون به نظر می‌رسد که مسیر برای افزایش بیشتر قیمت در کوتاه مدت هموار شده باشد.»

رشد قیمت طلا در حالی است که ادعا‌های بیکاری هفتگی در آمریکا به پایین‌ترین رقم ۱۳ ماه گذشته رسیده و این نشان دهنده تداوم حرکت اقتصاد این کشور در مسیر ترمیم است.

مبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط