تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۲۷
کد خبر: ۲۰۹۲۸۵
‌می‌متالز - روسیه قصد دارد با سبقت از چین، در جایگاه برترین تولیدکننده طلای جهان بایستد.

به گزارش می‌متالز، به نقل از وب سایت S&P Global روسیه در تلاش است با پشت سر گذاشتن چین در تولید فلز زرد در جایگاه نخست تولید طلای جهان بایستد. این در حالی است که روسیه به توسعه عملیات معدنکاری خود ادامه داده، اما چین در حال کاهش آن است.

روسیه طی ۲۰ سال اخیر، میزان تولید طلای خود را ۳ برابر کرده است. در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ میلادی تولید فلز زرد در این کشور با میانگین رشد ۵.۵ درصد به ثبت رسید در حالی که رشد سالانه تولید جهانی این محصول تنها ۳ درصد بود.

همچنین میزان تولید جهانی طلا طی سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش یافت. سال گذشته میلادی تولید فلز زرد در چین نیز با ۳.۸ درصد افت نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳۶۸ تن کاهش یافت. با این حال تولید طلا در روسیه طی سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۰.۶ درصدی به ۳۳۱ تن رسید و ۹ درصد از مجموع تولید این فلز زرد در جهان را به خود اختصاص داد.

به عقیده موسسه مشاوره‌ای ژئو تکنولوژی اگر روسیه روند رشد تولید خود را ادامه دهد می‌تواند به زودی در دهه جاری، از چین سبقت گرفته و در جایگاه بزرگترین معدنکار طلای جهان قرار گیرد.

این موسسه مشاوره‌ای پیش بینی می‌کند روند رشد سالیانه تولید طلای روسیه در کوتاه مدت بین ۰ تا ۲ درصد باشد. اما با راه اندازی و توسعه چندین پروژه بزرگ که در حال حاضر در مرحله سرمایه گذاری هستند پس از سال ۲۰۲۵ میلادی رشد تولید طلا در روسیه سرعت بیشتری خواهد داشت.

برخی منابع میزان تولید طلای این کشور را در سال ۲۰۳۰ میلادی بین ۴۲۷ تا ۴۸۲ تن پیش بینی کرده اند. با این حال، تحلیلگران موسسه ژئوتکنولوژی چشم انداز تولید فلز زرد روسیه را در پایان دهه جاری میلادی ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن برآورد کرده اند.

همچنین روسیه با ۷ هزار و ۵۰۰ تن ذخایر طلا پس از استرالیا در رتبه دوم دارندگان این فلز زرد در جهان قرار دارد.

منبع: ایمیدرو