تاریخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۷
کد خبر: ۲۱۰۵۴۷
بانک توسعه صادرات طی سال‌های ۹۹و۹۸اعطا کرد:
‌می‌متالز - بانک توسعه صادرات ایران درسال‌های ۹۸ و ۹۹ بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش می‌متالز، سید حسین حسینیان روز یکشنبه گفت: یکی از اقدامات انجام شده در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری شریف به صورت مشترک بین بانک توسعه صادرت ایران و دانشگاه صنعتی شریف بوده است؛ به این ترتیب ارایه خدمات و پرداخت تسهیلات از طریق صندوق مذکور صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ناظر بر پرداخت تسهیلات و ارایه انواع خدمات به شرکت‌های دانش بنیان و امضای تفاهم نامه با ستاد ویژه فناوری نانو ناظر بر معرفی شرکت‌ها از سوی ستاد و تامین مالی توسط بانک از دیگر اقدامات بانک برای تسهیل فرایند اعطای تسهیلات و خدمات جذب منابع از صندوق توسعه ملی در قالب قرارداد‌های سپرده گذاری به منظور تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان با نرخ ترجیحی است.

به گفته رئیس کل اداره صادرات کالا و سرمایه گذاری داخلی بانک توسعه صادرات ایران، امضای تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی ناظر بر معرفی متقابل شرکت‌های دانش بنیان با هدف استفاده بهینه از منابع بانک با حمایت صندوق در جهت کاهش نرخ سود موثر تسهیلات قابل پرداخت به شرکت‌های دانش بنیان صورت پذیرفته است.

حسینیان اظهار داشت: در حوزه تامین مالی همکاری مناسب برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان با حداقل وثایق با صندوق‌های پژوهش و فناوری صورت گرفته است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)