تاریخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۱۷
کد خبر: ۲۱۰۵۹۴
‌می‌متالز - در معاملات ۲۴ ساعت گذشته بازار جهانی، شاهد ریزش سنگین تقریبا همه ارز‌های مجازی در جهان بوده‌ایم.

به گزارش می‌متالز، طی ۲۴ ساعت گذشته بازار جهانی ارز‌های مجازی شاهد ریزش سنگین قیمت‌ها بوده به گونه‌ای که بیت‌کوین ۹.۶ درصد سقوط کرده و به حدود ۴۴ هزار و ۵۰۰دلار رسیده است. این قیمت نسبت به هفته پیش هم ۲۴.۴ درصد پایین‌تر است.

سقوط امروز قیمت بیت‌کوین باعث شد تا پس از مدت‌ها ارزش کل بازار بیت‌کوین به زیر ۹۰۰ میلیارد دلار آمده و هم اکنون به رقم ۸۳۹ میلیارد دلار رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱.۷۱ میلیون بیت‌کوین با ارزش ۷۶ میلیارد دلار در بازار جهانی خرید و فروش شده است.

تعداد بیت‌کوین‌های موجود در جهان هم به ۱۸ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۵۰ عدد رسیده است. اتریوم هم ۱۲ درصد سقوط کرده و در حالی که همین چند روز پیش بالای ۴ هزار دلار را دیده بود هم اکنون حدود ۳۴۰۰ دلار در حال معامله است.

باینانس کوین هم ۱۰.۳ درصد پایین آمده و ۵۲۴ دلار در هر توکن خرید و فروش می‌شود. کاردانو هم که چند روزی است عنوان چهارمین ارز مجازی بازار را به دست آورده امروز ۹.۲ درصد ریخت و به قیمت ۲.۱۶ دلار رسید.

داج‌کوین هم از سقوط امروز در امان نبود و ۹.۳۵ درصد افت کرد و هم اکنون با قیمت حدود ۴۸ سنت در حال معامله است. در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۳ میلیارد دلار در بازار جهانی ارز‌های مجازی جابه‌جایی پول انجام شده و ارزش کل این بازار با کاهش ۹.۳۱ درصدی نسبت به دیروز به ۲ هزار و ۸۲ میلیارد دلار رسیده است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)