تاریخ: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۲۶
کد خبر: ۲۱۲۷۶۶
‌می‌متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۱۱۱ مجوز معدنی از نوع پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره‌برداری سال ۹۹ در استان صاد شد.

به گزارش می‌متالز، محمد فروهر روز یکشنبه در نشست هیات حل اختلاف موضوع ماده ۲۴ مکرر قانون معادن استان سمنان در استانداری، با اشاره با صدور مجوز‌های معدنی در استان افزود: سال گذشته ۱۱۱ مجوز معدنی صادر شد که از این تعداد ۴۰ مجوز پروانه اکتشاف، ۳۹ مجوز گواهی کشف و ۳۲ مجوز نیز پروانه بهره برداری بود.

وی گفت: در این نشست نیز درخواست واگذاری ۱۱ محدوده معدنی جهت صدور پروانه اکتشاف که مورد مخالفت اداره کل منابع طبیعی استان قرار گرفته بود بررسی شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: بازسازی جاده‌های دسترسی معادن استان به ویژه جاده‌هایی که در سیلاب دچار آسیب شدند و تشکیل کمیته زیر مجموعه جلسات حل اختلاف موضوع ماده ۲۴ قانون مکرر قانون معادن نیازمند توجه است.

فروهر اظهار داشت: حفظ عرصه‌های ملی و مقابله با هرگونه چالش زیست محیطی در فرآیند تخصیص و برداشت معادن از توجه بسیار ویژه‌ای برخوردار است و با جدیت دنبال می‌شود.

سمنان با استخراج سالانه بیش از ۲۱ میلیون تن انواع مواد معدنی یک استان مستعد از نظر منابع معدنی از قبیل سیلیس، آهک، گچ، سولفات سدیم، نمک، منگنز، آهن، مس است، ۶۳۲ معدن در استان دارای پروانه بهره برداری هستند که بیش از ۶۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی این معادن برآورد شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) سمنان