تاریخ: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۹:۴۶
کد خبر: ۲۱۲۸۰۰
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد:
‌می‌متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس آخرین وضعیت تصمیم گیری برای قیمت گذاری با هدف عرضه محصولات ایران خودرو و سایپا در بورس کالا را اعلام کرد.

به گزارش می‌متالز، حجت الله فیروزی در خصوص جزئیات جلسات متعدد کمیسیون صنایع مجلس با مدیران شرکت‌های ایران خودرو و ساپیا با هدف بررسی قیمت خودرو و برای عرضه در بورس کالا به تسنیم گفت: خودروسازان همچنان تاکید دارند قیمت گذاری ها، متناسب با هزینه‌های تمام شده نبوده و در تولید هر روز با زیان روبرو می‌شوند.

وی ادامه داد: کمیسیون صنایع مجلس هم از خودروسازان خواست تا کتباً تحلیلی از قیمت تمام شده محصولات را ارائه دهند که هفته گذشته با اعلام زیان ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی تولید هر خودرو دریافت شد و قرار است این هفته با حضور رئیس شورای رقابت بررسی شود. در این میان نرخ‌های اعلامی مورد قبول کمیسیون و شورای رقابت نیست.
این نماینده مجلس با اشاره به بررسی چندین پیشنهاد در هفته جاری، افزود: پیشنهاد مشترک وزارت صنعت و خودروسازان این است که خودرو‌های سواری تولید داخل به دو دسته پر تیراژ و کم تیراژ با متقاضیان خاص تقسیم بندی شود و قیمت خودرو‌های پرتیراژ متناسب با قیمت تمام شده به اضافه ۵ درصد سود با تایید وزارت صنعت باشد. قیمت خودرو‌های کم تیراژ و دارای متقاضیان خاص هم با پیشنهاد هیئت مدیره ایران خودرو و سایپا و تصویب وزارت صنعت باشد.

فیروزی گفت: خودروسازان مدعی وجود بازار صادراتی بوده و کمیسیون صنایع هم با محور حمایت از تولید از این موضوع استقبال کرد.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط