تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۶
کد خبر: ۲۱۲۸۶۲
ملارحمان در نشست با فعالان حمل و نقل معدن خبرداد:
‌می‌متالز - جمشید ملارحمان عضو هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان طی سال جاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان در زیربنا‌های بخش معدن هزینه خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، عضو هیات عامل ایمیدرو، در نشست ویدئو کنفرانسی با محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران، محمد عیقرلو دبیر فدراسیون حمل و نقل و لجستیک، سبحان نظری، دبیرانجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی، اعضای کمیته حمل و نقل خانه معدن ایران و برخی معاونان و مدیران ایمیدرو به بررسی مسائل و مشکلات ارائه راهکار در حمل و نقل بخش معدن پرداختند.

ملارحمان گفت: منابع بخش معدن صرف توسعه این بخش و زیربنا‌های آن خواهد شد. طی سال جاری اکتشاف بسیار زیربنایی‌تر از سایر بخش هاست، اما حمل و نقل یکی از زیربنا‌های توسعه بخش معدن است که نباید از آن غافل شد. وی تصریح کرد: بنابراین ایمیدروعلاوه بر رقم فوق، اعتبارتی را نیز به این بخش تزریق می‌کند.

ملارحمان با بیان اینکه نگاه ایمیدرو به بخش حمل و نقل توسعه‌ای است، گفت: پیشنهاد ما این است که با درنظرگرفتن الگو‌های بین المللی حمل و نقل در بخش معدن و بررسی رابطه بین این حوزه و بخش معدن، به راهکار‌های موثر در حل مشکلات حمل و نقل در بخش معدن پرداخته شود. به گفته وی، برای رسیدن به نگاه جامع در حمل و نقل بخش معدن باید گلوگاه‌های توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در این بخش را شناسایی کنیم.

عضو هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: ایمیدرو هم در طرح ایجاد زیربنا‌ها برای معادن کوچک و هم از طریق شرکت‌های زیرمجموعه در حال فعالیت برای توسعه زیربنا‌های بخش معدن است که از جمله می‌توان به انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های شرقی کشورو احداث راه آهن سیرجان_کرمان اشاره کرد. از سوی دیگر محدرضا بهرامن گفت: از آنجا که افزایش قیمت‌های بخش حمل و نقل، فعالیت بخش معدن را با چالش جدی مواجه می‌کند. از این رو میزان ظرفیت جاده‌ها و ریل ها، باید کارشناسی شود تا ایمیدرو بهتر بتواند در حمایت و تامین مالی پروژه‌های حمل و نقل تصمیم گیری کند. محمد عیقرلو در این نشست گفت: هدف ما تشکیل شرکت تعاونی چند منظوره‌ای است که تمام بخش‌های حمل و نقل را پوشش داده و بتواند نیاز‌های صنعت معدن را تامین کند. نظری نیز تصریح کرد: ایمیدرو و فعالان معدنی برای رشد و تداوم فعالیت پایدار، باید در سرمایه گذاری مستقیم در بخش حمل و نقل فعال‌تر باشند. همچنین فراهم کردن مقدمات یک هلدینگ لجستیکی در بخش معدن همزمان پیگیری شود.

همچنین فرید دهقانی مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی با اشاره به تامین مالی طرح‌های بخش حمل و نقل از منابع شرکت‌های معدنی بزرگ تاکید کرد: بخش معدن به حمل و نقل آسان و ارزان نیاز جدی دارد، اما نباید روش‌های تامین مالی را به گونه‌ای طراحی کنیم که شرکت‌های بزرگ معدنی دچار مشکل شوند.

منبع: ایمیدرو