تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۴۶
کد خبر: ۲۱۲۸۹۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در اردیبهشت ماه سالجاری ۳۰ پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۱۲۵۹۳ میلیارد ریال در استان مرکزی صادر شده است.

به گزارش می‌متالز، سعید جعفری کرهرودی با اعلام این خبر افزود: با توجه به ابلاغ سیاست‌های وزارت صمت مبنی بر تحقق شعار سال، در اردیبهشت ماه سالجاری و با رویکرد شعار سال تعداد ۴۱ جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه گذاری سه هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال و هزار و ۱۲۷ نفر اشتغال در استان مرکزی صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص پروانه‌های بهره برداری صادره در اردیبهشت ماه نیز گفت: تعداد ۳۰ فقره پروانه بهره برداری در این ماه با سرمایه گذاری ۱۲ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریالی صادر شده که شاهد رشد رشدی ۲۸۷ درصدی در زمینه سرماه گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

وی همچنین میزان اشتغال ماحصل صدور پروانه‌های بهره برداری در اردیبهشت ماه سالجاری را ۴۰۰ نفر عنوان کرد.

جعفری کرهرودی همچنین افزود: در این ماه بیشترین بیشترین تعداد جواز تاسیس صادره و پیش بینی اشتغال ایجادی مربوط به شهرستان زرندیه و بیشترین تعداد پروانه بهره برداری صادره در شهرستان اراک بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در خاتمه خاطر نشان کرد: در میزان طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد بیشترین تعداد مربوط به شهرستان اراک و بیشترین اشتغال در شهرستان ساوه با ۷۸۳۳ نفرمی باشد.

منبع: شاتانیوز