تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۵۲
کد خبر: ۲۱۲۹۰۱
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس اعلام کرد:
‌می‌متالز - معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از تشکیل بیش از یک میلیارد ریال پرونده تخلف احتکار روغن، ۱۶۱ میلیون ریال پرونده تخلف شکر، بیش از ۴۶ میلیارد ریال برنج و ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال پرونده تخلف احتکار در هفته نخست خرداد ماه خبر داد.

به گزارش می‌متالز، مهدی حسنی گفت: در ۸ روز ابتدای خردادماه جاری بیش از ۳ میلیارد ریال کالای احتکار شده در فارس کشف شد.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به این که اقلام کشف شده شامل روغن، شکر، برنج، جو و ذرت می‌شود، افزود: در مدت زمان یاد شده بیش از یک میلیارد ریال پرونده تخلف احتکار روغن، ۱۶۱ میلیون ریال پرونده تخلف شکر، بیش از ۴۶ میلیارد ریال برنج و ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال پرونده تخلف احتکار تشکیل شده است.

حسنی با تاکید بر لزوم ثبت نام مراکز نگهداری کالا از جمله عمده فروشان و شرکت‌های پخش کالا در سامانه جامع انبار‌ها گفت: تمامی واحد‌های ذخیره‌سازی یا نگهداری کالا از جمله انبار‌ها و سردخانه‌ها موظف هستند با مراجعه به سامانه جامع انبار‌ها به آدرس www.nwms.ir نسبت به ثبت الکترونیکی مشخصات و اطلاعات کالا‌های موجود در انبار و ورود و خروج کالا اقدام نمایند.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس با تاکید بر برخورد قانونی با متخلفان افزود: در صورت شناسایی تخلفات علاوه بر عرضه کالا‌ها به شبکه دولتی، متخلفان به پرداخت جریمه برابر با ۷۰ درصد ارزش کالا ملزم می‌شوند.

وی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند هر نوع تخلف اقتصادی را از طریق سامانه۱۲۴ ستاد خبری این سازمان اطلاع دهند تا بازرسان در سریع‌ترین زمان آن را مورد بررسی قرار دهند.

منبع: شاتانیوز