تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۰۲
کد خبر: ۲۱۲۹۰۵
رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:
‌می‌متالز - رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: امسال تاکنون تولید محصول در تنها کارخانه قطعات پلی پروپیلن انبساطی کشور ۵ برابر شده است.

به گزارش می‌متالز، سجاد رستمی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در نخستین و تنها تولید کننده پلی پروپیلن انبساطی یدکی خودرویی ایران افزون بر ۷۴ هزار و ۴۰۰ قطعه ست خودرویی تولید و به کارخانه‌های خودروسازی کشور ارسال شده است.

رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری افزود: محصولات پلی پروپیلن انبساطی واحد تولیدی آن‌ها تزئینات داخلی خودرو، داشبورد، ضربه گیر سپر، بسته بندی‌های جدید، صنایع بسته بندی دارو، محصولات عایق و کیف است.
وی افزود: با واردات و نصب خط جدید این کارخانه سالانه ۲۰۰ میلیون دلار دیگر صرفه جویی ارزی در کشور داشته باشیم.

درآمدزایی ۷۴ میلیارد تومانی کارخانه تولید قطعات پلی‌پروپیلن

مدیرعامل این واحد تولیدی هم گفت: تولیدات این کارخانه امسال تاکنون ۷۴ میلیارد تومان برای کشور درآمدزایی داشته است.

احمد مختار با بیان اینکه تعداد معدودی از کشور‌های صنعتی جهان از این نوع محصولات تولید می‌کنند، افزود: تولیدات این کارخانه ایران را در ردیف ۲۰کشور برتر تولید کننده این محصول در دنیا قرار داده است.

وی تصریح کرد: در این واحد صنعتی، محصول پلی پرو پیلن با یک سوم قیمت وارداتی تولید می‌شود.

احمدمختار با اشاره به اشتغال مستقیم ۴۰ نفر در سه شیفت کاری این کارخانه افزود: در آینده نزدیک محصولات جدید این واحد که کاربر خانگی دارند به بازار عرضه خواهد شد.

وی افزود: محصولات جنس "ای پ پ "عایقی برتر، عقیم در واکنش و ضربه پذیری بالاتر از فولاد دارند.

احمدمختار افزود:این کارخانه ظرفیت تولید روزانه هزار قطعه و سالانه حدود ۱۰۰ تن قطعات پلیمری خاص و فوم‌های فشرده را دارد

نخستین و تنها تولید کننده پلی پروپیلن انبساطی یدکی خودرویی ایران سال ۸۴به منظور تولید قطعات پلیمری خاص و فوم‌های فشرده با کاربرد در صنایع خودروسازی، هواپیماسازی، تجهیزات رادیویی، ساختمان سازی و بسته بندی با مدرن‌ترین دستگاه‌های دنیا و با ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی بروجن آغاز به کار کرد.

این واحد تولیدی درفاصله ۶۰ کیلومتری از مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

منبع: شاتانیوز