تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۹
کد خبر: ۲۱۲۹۵۱
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۹۱۲ دلار و ۷۹ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، به دنبال تضعیف دلار و افزایش فشار‌های تورمی قیمت طلا روز سه شنبه افزایش داشت و به بالاترین رقم ۵ ماه گذشته رسید. این در حالی است که سرمایه گذاران منتظر انتشار آمار‌های کلیدی از اقتصاد آمریکا هستند که تصویر روشن تری از روند ترمیم اقتصاد این کشور ترسیم خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۹۱۲ دلار و ۷۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آگوست با ۰.۴۷ درصد افزایش به ۱۹۱۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های رقیب ۰.۳ درصد افت داشته و موجب ارزان‌تر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند. دلار در ماه می‌شاهد دومین کاهش ارزش ماهانه متوالی بود.

هفته گذشته آمار‌ها نشان داد که قیمت‌های مصرف کننده در ماه آوریل رشد داشته و نرخ تورم از رقم هدف گذاری شده ۲ درصدی فدرال رزرو فراتر رفته است.

طلا که به عقیده بسیاری از سرمایه گذاران محلی امن برای سرمایه گذاری در وضعیت تورمی به شمار می‌رود، در پی رشد قیمت‌ها در آمریکا و انگلیس با اقبال سرمایه گذاران مواجه شده است.

در عین حال فعالیت‌های کارخانه‌ای در ژاپن طی ماه می‌رشد کندی را تجربه کرده و افزایش تولید و ثبت سفارشات جدید کند شده است.

فعالان بازار این هفته تمام توجه خود را معطوف آمار‌های بازار کار آمریکا کرده اند که قرار است روز جمعه منتشر شود. تحلیلگران انتظار دارند تعداد فرصت‌های شغلی در ماه گذشته ۶۵۰ هزار مورد افزایش یافته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم