تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۶
کد خبر: ۲۱۲۹۵۲
‌می‌متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اوت امروز با ۸۳ سنت معادل ۱.۲ درصد رشد به ۷۰ دلار و ۱۵ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که خوش بینی نسبت به چشم انداز رشد تقاضا برای سوخت در فصل سفر‌های تابستانی آمریکا افزایش یافته است، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود و نفت برنت به بالای ۷۰ دلار رسید.

عامل دیگر رشد قیمت نفت انتشار آمار‌های دولت چین بود که نشان داد فعالیت کارخانجات این کشور در ماه می‌سریعترین رشد سال ۲۰۲۱ را شاهد بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اوت امروز با ۸۳ سنت معادل ۱.۲ درصد رشد به ۷۰ دلار و ۱۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه جولای هم امروز با یک دلار و ۲۹ سنت معادل حدود ۲ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی روز جمعه به ۶۷ دلار و ۶۱ سنت رسید. بازار‌های آمریکا روز دوشنبه تعطیل بودند.

تحلیلگران موسسه آی ان جی اکونومیکس در یادداشتی نوشتند: «با وجود نگرانی‌ها از تشدید مقررات قرنطینه در بخش‌هایی از آسیا، به نظر می‌رسد که عمده توجه بازار معطوف وضعیت مثبت در آمریکا و بخش‌هایی از اروپاست.»

در ادامه این تحلیل آمده است: «در آمریکا، فصل سفر‌های جاده‌ای آغاز شده و ما در حالی وارد این دوره شده این که میزان ذخایر بنزین آمریکا پایین آمده و فاصله چندانی با پایین‌ترین رقم ۵ سال گذشته برای این فصل از سال ندارد.»

موسسه گس بادی اعلام کرد، تقاضا برای مصرف بنزین در آمریکا در روز یکشنبه به ۹.۶ درصد بالاتر از متوسط ۴ آخر هفته گذشته رسید و بالاترین تقاضا برای مصرف در روز یکشنبه از تابستان سال ۲۰۱۹ تاکنون را به ثبت رساند.

اما با توجه به احتمال تزریق نفت بیشتر به بازار رشد قیمت‌ها محدود بود. به گفته منابع مطلع، گروه اوپک پلاس احتمالا در نشست امروز خود در مورد تداوم افزایش تدریجی تولید به توافق خواهد رسید. همچنین انتظار می‌رود طی ماه‌های آتی صادرات نفت ایران به دلیل لغو احتمالی تحریم‌ها افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم