تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۹
کد خبر: ۲۱۲۹۵۹
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه بیش از ۵ هزار واحد افت کرد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۷۴۵ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۱۷۵ میلیارد تومان در بیش از ۴۰۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۵ هزار و ۴۳۸ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۴۰ هزار و ۴۹۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های بانک ملت، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گروه دارویی برکت و فرآوری معدنی اپال کانی پارس با افزایش خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۴۰۸ واحد، کل (هم‌وزن) ۱۶۲۸ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۰۵۰ واحد، آزاد شناور ۷۲۲۱ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۵۵۳۴ و ۵۶۷۰ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۸۴۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۷۱۵ میلیارد تومان در ۲۲۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۸ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۷۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های نیروگاه زاگرس کوثر، پتروشیمی تندگویان و بیمه تجارت نو شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریاساسول، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم