تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۰
کد خبر: ۲۱۲۹۹۰
‌می‌متالز - نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: کارخانه صدر فولاد به مشکل خورده است، ۷ خرداد بنا بود افتتاح شود به مشکل حقوقی بر خورده است و به گذشته برگشتیم.

به گزارش می‌متالز، مهرداد ویسکرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت حادثه ۱۵ خرداد اظهار داشت: خبرنگاران با قدرت و جدیت مسائل را مطالبه می‌کنید، هدف ما از این جلسات استفاده از نظرات کارشناسی خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه قشر خبرنگار زحمات زیادی می‌کشند، افزود:خبرنگاری کار دشواری است که آزادگی و ایثار می‌خواهد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس در رابطه با واگذار کردن امتیاز نیروگاه به ملایر بیان کرد: بنا بر تاسیس نیروگاه حرارتی بوده که در نورآباد و بروجرد در دوره‌های قبلی باید انجام می‌شد، اما نشده و به هر دلیلی به ملایر رسیده است.

وی خاطر نشان کرد:، اما در "پل بابا حسین" فضایی برای نیروگاه حرارتی بنیاد مستضعفان داریم که زیر ساخت‌ها را وزارت نیرو باید فراهم کند و بخش خصوصی باید برای تاسیس اقدام کند و بنا شد زیر ساخت‌ها تا شهریور فراهم شود.

ویسکرمی با اشاره به اینکه حق آبه لرستان بحثی تاریخی و جدی است گفت: سند سازگاری با کم ابی را استانداری در قالب یک دفترچه تهیه کرده و بنا شده در کمیسیون بیایید و بنا است هفته آینده با وزیر صحبت کنیم، پیشنهاد افزایش مخزن سد معشور را داده‌اند و اعتبارات سد‌ها را بیشتر کرده‌اند، اما با این اعتبارات قطره چکانی مشکل ما حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم مسئله آب‌های سطحی خرم‌آباد را در بودجه بیاوریم متاسفانه رای نیاورد، افزود: حدود ۴۰۰ میلیارد تومان مدیریت روان‌آب‌ها هزینه می‌خواهد بر عهده شهرداری استان ان شالله در بودجه جدید اتفاقی بیفتد، اما متاسفانه شهر خرم آباد درآمد چندانی ندارد و مقدار زیادی ضعف مدیریت شهری داریم.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس بیان کرد: فرودگاه خرم آباد پیشرفت خوبی داشته و هواپیمای نیمه‌سنگین می‌توانند در فرودگاه بنشینند و جو روانی ناشی از سقوط هنوز حاکم است و تلاش کردیم برای اربیل و عتبات عالیات بعد از کرونا پرواز انجام شود و نامه‌نگاری کردیم حتی پرواز حجاج از لرستان انجام شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌آهن خرم‌آباد اندیمشک چند میلیارد پول می‌خواهد، بیان کرد: ۲۰۰میلیارد امسال برای پیشرفت راه آهن گذاشته شده حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته است و ما به دنبال سرمایه گذار خارجی هستیم، اما کار آسانی نیست.

ویسکرمی در رابطه با تبدیل بخش پاپی به شهرستان گفت: تقریبا این طرح پذیرفته شده است و امکانات و تجهیزات پزشکی برای پاپی ارسال شده، جاده سپیدشت و چگنی نیز در رابطه با تکمیل چهارخطه مد نظر داریم.

وی خاطر نشان کرد: بحث شیلات سپید دشت نیز از کار‌های خوبی است که در دست انجام است.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس عنوان کرد: وظیفه ما حمایت از تیم خیبر است که نیازمند درخواست مسؤولان این تیم است.

وی افزود: صدر فولاد به مشکل خورده است، ۷ خرداد بنا بود افتتاح شود به مشکل حقوقی بر خورده است و به گذشته برگشتیم.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس بیان کرد: پارسیلون منطقه ویژه شد و امیدواریم سرمایه‌گذار خارجی بیایید که بهترین محصول شناسایی شود و چرخه پایدار ایجاد شود برای شروع کار اساسی آماده شود.

ویسکرمی در رابطه با ایجاد چرخه زنجیره گوشت در چگنی، آبخیزداری نهر‌ها توسط بسیج سازندگی، احیا آب معدنی بیشه توسط شرکت مینو و هلدینگ آزادگان، پتانسیل حمایت از گردشگری و هتل صخره ای، برند سازی زعفران لرستان و آزادراه اراک خرم‌آباد نیز صحبت‌هایی داشت.

منبع: خبرگزاری فارس