تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۷
کد خبر: ۲۱۳۰۲۳
رقابت خریداران آلومینیوم در تالار صادراتی کیش بالا گرفت؛
‌می‌متالز - آلومینیوم، محصولی است که روز ۲۵ فروردین ماه امسال برای نخستین بار در تاریخ بورس کالا، راهی تالار صادراتی کیش شد که با معامله ۱۰۰۰ تنی در روز نخست، نوید صادراتی پر رونق برای این فلز نقره‌ای ترسیم شد؛ در ادامه نیز آلومینیوم در ۸ نوبت معاملاتی دیگر روی تابلوی تالار کیش رفت که امروز برای نخستین بار شاهد رقابت خریداران این محصول در تالار صادراتی بودیم که در نهایت کل ۳۰۰۰ تن محصول عرضه شده با رشد قیمت پایه معامله شد.

به گزارش می‌متالز، امروز ۳ هزار تن شمش ۵۰ پوندی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه و با تقاضای قابل توجه ۷ هزار و ۲۵ تنی مواجه و در نهایت برای صادرات به بازار‌های جهانی معامله شد.

این عرضه‌ها شامل دو محموله، یکی به میزان ۱۲۰۰ تن شمش ۵۰ پوندی ۹۹.۸ و دیگری ۱۸۰۰ تن شمش ۵۰ پوندی ۹۹.۹ بود که به ترتیب با تقاضای ۲۸۲۵ تنی و ۴۲۰۰ تنی روبرو شد.

به دلیل تقاضای مطلوب ایجاد شده بهای شمش ۵۰ پوندی ۹۹.۹۸ بالغ بر ۲.۸۳ درصد بالاتر از قیمت پایه یعنی ۴۹۶ هزار و ۱۴۹ ریال به ازای هر کیلوگرم فروخته شد. شمش ۵۰ پوندی ۹۹.۹۹ نیز ۳.۶۹ درصد بالاتر از نرخ پایه یعنی ۵۰۰ هزار و ۹۲۴ ریال به ازای هر کیلوگرم فروخته شد.

گفتنی است، آلومینیوم پرچمدار معاملات محصولات فلزی در رینگ صادراتی بورس کالا بوده که از ابتدای سال انسجام خوبی در عرضه‌های صادراتی آن به وجود آمده است. براین اساس از ابتدای سال تا امروز در مجموع ۸۴۰۰ تن شمش آلومینیوم در تالار صادراتی عرضه شده که ۵۸۰۰ تن آن مورد معامله قرار گرفته است.

معامله ۳۰۰۰ تن شمش ۵۰ پوندی با رشد قیمت پایه/ آلومینیوم، فلز محبوب صادراتی بورس کالا

معامله ۳۰۰۰ تن شمش ۵۰ پوندی با رشد قیمت پایه/ آلومینیوم، فلز محبوب صادراتی بورس کالا

منبع: بورس کالای ایران