تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۱۳
کد خبر: ۲۱۳۰۲۷
‌می‌متالز - فتوسا یکی از نماد‌های عرضه اولیه شده در سال جاری بود که معاملات آن امروز ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ متوقف شد. دلیل این توقف چه بود و فتوسا کی بازگشایی خواهد شد؟

به گزارش می‌متالز، فتوسا یکی از سه نماد عرضه اولیه شده در سال جاری بود که عرضه اولیه آن در ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری انجام شد. در این عرضه اولیه، تعداد ۲ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۴۰۹ کد معاملاتی مشارکت کردند که به هر یک از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۱۶۳ ‏کد، حداکثر ۲۸ سهم فتوسا اختصاص یافت.


امروز ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ معاملات نماد فتوسا متوقف شد. دلیل این توقف چه بود و معاملات این نماد چه زمانی از سر گرفته خواهد شد؟

دلیل توقف معاملات نماد فتوسا چیست؟


مدیریت عملیات بازار فرابورس طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

به اطلاع می‌رساند؛ نماد معاملاتی (فتوسا) به دلیل نوسان قیمت بیش از ۵۰ درصد در نماد اصلی، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی ناشر متوقف شد؛ لذا خواهشمند است اشخاص دارای دسترسی به سامانه تدان در صورت وجود هر گونه ابهام، سوالات خود را طی روز جاری از طریق سامانه تدان، جهت بررسی و پاسخگویی توسط ناشر، ثبت نمایند.

فتوسا کی بازگشایی می‌شود؟


طبق قوانین موجود اگر نماد معاملاتی به دلیل افزایش یا کاهش قیمت پایانی بیش از ۵۰% طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی بسته شده باشد، زمان بازگشایی آن حداکثر ۲ روز کاری بعد بازگشایی خواهد شد؛ بنابراین احتمالا معاملات نماد فتوسا از روز یکشنبه هفته آینده از سر گرفته خواهد شد.

منبع: نبض بورس