تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۲۶
کد خبر: ۲۱۳۰۷۵
گامی دیگر در راستای هوشمند سازی
‌می‌متالز - سامانه سنم؛ سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن است که امکانات متعددی را در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با فعالیت‌های بخش معدن و صنایع معدنی قرار داده است و در آخرین به روزرسانی، درگاه جمع آوری اطلاعات مربوط به عملکرد فصلی و سالانه سازمان استان‌ها نیز در آن راه اندازی شده است.

به گزارش می‌متالز، سامانه سنم؛ سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن است که امکانات متعددی را در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با فعالیت‌های بخش معدن و صنایع معدنی قرار داده است و در آخرین به روزرسانی، درگاه جمع آوری اطلاعات مربوط به عملکرد فصلی و سالانه سازمان استان‌ها نیز در آن راه اندازی شده است.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از این درگاه به عنوان بازوی هوشمند برای بررسی عملکرد سازمان استان‌ها و نظارت بر اجرای قانون ومصوبات و ایجاد همسویی و هماهنگی میان سازمان استان‌ها یاد کرد. تقی نبئی ضمن تقدیر از تیم فناوری اطلاعات سازمان که با همکاری بخش برنامه ریزی این امکان را به وجود آورده اند، دستاورد‌های فناورانه در راستای هوشمندسازی فرآیند‌ها را گامی موثر در راستای برقراری عدالت اجتماعی و در نتیجه توسعه پایدار دانست.

الناز بلوری فرد، مدیر فناوری اطلاعات سازمان، درگاه عملکرد سازمان استان‌ها را شامل دو بخش کلی معرفی کرد که اطلاعات بخش عمده آن از درون سایر درگاه‌های متصل به سامانه سنم خوانده میشود و بخش دیگر توسط همکاران سازمان استان‌ها به صورت دوره‌ای و با تایید رییس سازمان استان در درگاه ثبت می‌گردد، او همچنین از برگزاری چندین سمینار آموزشی در ماه جاری برای تمامی کارکنان سازمان نظام مهندسی معدن استان‌ها به منظور استفاده از درگاه‌های جدید سامانه سنم خبر داد.

نسیم اسلامدوست، مسئول بخش برنامه ریزی سازمان نیز در مراسم رونمایی، توضیحاتی در خصوص فرایند‌های این درگاه و مزیت‌های راه اندازی آن همچون یکپارچه سازی گزارش عملکرد استان ها، افزایش صحت و کاهش احتمال خطا در گزارش‌های ارسالی توسط استان‌ها ارائه دادند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی ایراسین