تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۵۳
کد خبر: ۲۱۳۱۰۳
‌می‌متالز - رئیس کمیسیون صنایع مجلس سیاست تولید خودرو با کیفیت، نهضت داخلی سازی قطعات و عرضه محصولات جدید در شرکت ایران خودرو را مثبت ارزیابی کرد و اظهارداشت: توسعه همکاری این خودرو ساز با شرکت‌های دانش بنیان موجب توسعه استقلال صنعتی کشور می‌شود.

به گزارش می‌متالز، سال جدید شروع بسیار تعیین کننده‌ای برای صنایع مولد با ارزش افزوده بالا بود. محور موانع زدایی در شعار سال جاری اهتمام جدی مدیران این بخش‌ها را می‌طلبد تا با اراده‌ای بیش از گذشته هر آنچه را که طی این سال‌ها به عنوان تجارب مدیریتی به دست آورده اند به کار برند تا بتوانند آنچه که مد نظر هست را به گونه‌ای که قابل توجه باشد انجام دهند. صنعت خودروسازی کشور نیز از این حیث نیازمند پویایی جدی است.

تحولات مدیریتی درایران خودرو باعث شد تا انتظارات از سایر بخش‌های مرتبط با صنعت خودروسازی افزایش پیدا کند. آمدن فرشاد مقیمی به ایران خودرو و پس از آن اتفاقاتی که در حوزه تولید و تنوع محصولات و نیز گام‌های قابل توجه در زمینه ارتقاء کیفی محصولات برداشته شد توجه منتقدین به حوزه خودروسازی را جلب کرد.

عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت: مدیریت ایران خودرو در حوزه افزایش تیراژ تولید و توسعه قوای محرکه، ارتقاء کیفی محصولات، گام‌های مثبتی برداشته است

عزت الله اکبری تالارپشتی سیاست تولید خودرو با کیفیت، نهضت داخلی سازی قطعات و عرضه محصولات جدید در شرکت ایران خودرو را مثبت ارزیابی کرد و اظهارداشت: توسعه همکاری این خودرو ساز با شرکت‌های دانش بنیان موجب توسعه استقلال صنعتی کشور می‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع همچنین گفت: ظرفیت‌های این بخش قابل تأمل است، اما آنچه که بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد مهره چینی درست در صنعتی است که ارزش افزوده زیادی برای کشور دارد. در چندسال گذشته شاهد تحولاتی در حوزه خودروسازی بودیم که جا دارد ضمن تقدیر از تلاشگران این حوزه یادآور شد که شناسایی ظرفیت‌های بیشتر مورد انتظارست.

وی در خصوص چهره جدید ایران خودرو گفت: اتفاقات خوبی در این مدت افتاد که نیاز به تقویت دارد. در چند سال گذشته صنعت خودرو کشور ثابت کرد که می‌توان با ظرفیت سنجی از شرایط تحریمی اتفاقان خوبی را رقم زد. صنعت خودروی کشور سال‌ها قبل باید در ریل فعلی قرار می‌گرفت، اما به هر دلیلی این مساله را شاهد نبودیم، اما حالا که در مسیر توسعه قرار داریم باید با برنامه‌ای مؤثر آن را استمرار بخشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط