تاریخ: ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۳
کد خبر: ۲۱۳۱۴۸
‌می‌متالز - دکتر حسین مهری با پیامی سالروز رحلت جانگذار معمار کبیر انقلاب اسلامی و قیام خونین ۱۵ خرداد را به مردم شریف و ولایت مدار ایران تسلیت گفت.

به گزارش می‌متالز، متن این پیام به شرح زیر است: چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) روز ماتم یک ملت در سوگ جانگداز رهبر و مقتدای خویش است.

به راستی که امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است و تا تاریخ زنده است راه و اندیشه ایشان زنده خواهد ماند چرا که با درایت و شجاعتی بی سابقه در برابر طاغوت زمان خویش ایستادگی کرد و با رهبری بی بدیل خود فصل جدیدی را در تاریخ این مرز و بوم رقم زد که با گذشت بیش از چهار دهه همچنان الهام بخش قیام‌ها و خیزش‌های حق طلبانه در سراسر جهان است.

اکنون که ثمرات این انقلاب میراث ارزشمند امام خمینی (ره) با رهبری و امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای تعلیم یافته مکتب امام و انقلاب در پرتو عنایات حضرت، ولی عصر بر همگان نمایان شده است بر ماست که بار دیگر با آرمان‌های رفیع امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر تجدید میثاق نماییم و در برابر توطئه‌ها و کارشکنی‌های مستکبرین و دشمنان دیرینه اسلام و انقلاب با اتحاد و همبستگی همیشگی خود ایستادگی نماییم و همواره لبیک گو و پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

همچنین یاد و خاطره قیام مردمی ۱۵ خرداد ماه که زمینه‌ساز انقلاب اسلامی مردم ایران علیه استبداد و استعمار و یادآور رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های آنان در سایه رهبری و رهنمود‌های امام خمینی (ره) می‌باشد را گرامی می‌داریم و امیدواریم در پاسداری از آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی و ادامه دادن راه شهدای انقلاب و عمل به فرامین مقام معظم رهبری و سرافرازی و سربلندی ایران عزیز در پرتو عنایات الهی توفیق روزافزون یابیم.

اینجانب سالگرد رحلت جانسوز حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهادت یاران ایشان در فاجعه قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را به مردم شریف میهن اسلامی تسلیت و تعزیت عرض نموده و بهروزی و سرافرازی همگان را از درگاه ایزد منان خواهانم.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)