تاریخ: ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۶
کد خبر: ۲۱۳۱۵۱
‌می‌متالز - عربستان قیمت رسمی فروش نفت خود به آسیا را برای محموله‌های ماه جولای افزایش داد.

به گزارش می‌متالز، عربستان قیمت رسمی فروش نفت خود به آسیا را برای محموله‌های ماه جولای افزایش داد. این اقدام در بحبوحه افزایش قیمت جهانی نفت و انتظار بهبود بیشتر تقاضا صورت گرفته است.

شرکت آرامکوی عربستان قیمت رسمی فروش نفت سبک عرب برای مشتریان آسیایی را ۰.۲۰ دلار افزایش داد یعنی ۱.۹۰ دلار در هر بشکه بالاتر از شاخص دبی/عمان. این افزایش قیمت بیشتر از ۰.۱۰ دلاری بود که تحلیلگران انتظار داشتند.

عربستان قیمت رسمی فروش نفت خود را برای ۵ درجه نفتی که به آسیا صادر می‌شود افزایش داد و تنها قیمت نفت سنگین عرب کاهش یافته است. آرامکوی عربستان همچنین قیمت تمام درجات نفتی خود برای صادرات به اروپا را هم در ماه جولای افزایش داده، ولی قیمت صادرات نفت به بازار آمریکا را تغییری نداده است.

قیمت نفت خام عربستان معمولاً روند قیمت‌گذاری سایر تولید کنندگان خلیج فارس مانند امارات، کویت، عراق و ایران را تعیین می‌کند. قیمت گذاری آرامکوی عربستان بر بیش از ۱۲ میلیون بشکه تولید روزانه درجات نفت خام خاورمیانه برای فروش در آسیا تاثیر می‌گذارد.

افزایش قیمت نفت برای ماه جولای به دنبال کاهش قیمت آن برای ماه ژوئن صورت گرفت که نتیجه افزایش موارد ابتلا به کرونا در هند و تاثیر منفی آن بر تقاضای نفت این کشور بود. عربستان در ماه گذشته برای اولین بار طی چند ماه، قیمت فروش نفت خود به آسیا را پایین آورد. ولی افزایش قیمت نفت در ماه جاری و انتظار بهبود تقاضا باعث شد عربستان تصمیم به افزایش قیمت برای ماه جولای بگیرد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط