تاریخ: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۲۲
کد خبر: ۲۱۳۲۰۱
‌می‌متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: شایعه دامپینگ در بازار محصولات فولادی را نه رد می‌کنم و نه تایید می‌کنم، اما احتمال نگهداری مواد اولیه فولاد سازان در انبار‌ها و استفاده در کارخانه هایشان وجود دارد.

به گزارش می‌متالز به نقل از فولادبان، سیف‌الله امیری درگفتگو با فولادبان افزود: وزارت صنعت معتقد استحدود ۱۷۰ هزار تن فولاد در انبار‌ها موجود دارد که برای خوراک و مواد اولیه شرکت‌ها و کارخانه‌های فولادسازی نگهداری می‌شود که در مواقع ضروری از آن استفاده شود.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس شیوه نامه زنجیره فولاد فروش هرگونه محصولات فولادی خارج از بورس ممنوع است و افرادی که از خارج از بورس و در بازار محصولات فولادی خریداری کرده اند شامل تخلف می‌شوند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت تاکید کرد: سازمان‌های نظارتی مسئول برخورد با تخلفات در زمینه معاملات خارج از بورس هستندو اگر چنین اتفاقی افتاده باشد حتما با آن‌ها برخورد خواهد شد.

امیری در پاسخ به سوال فولادبان درباره شایعاتی مبنی بر احتمال دامپینگ در بازار محصولات فولادی گفت: احتمال نگهداری محصولات فولادی فولاد سازان در انبار‌ها و استفاده از آن در کارخانه هایشان وجود دارد، اما با این حال احتمال دامپینگ در بازار محصولات فولادی را نه رد می‌کنم و نه تایید می‌کنم.

لازم به یادآوری است دبیر انجمن سنگ آهن ایران در گفتگو با فولادبان ازپر کردن انبار‌ها و خرید گسترده محصولات فولادی بسیاری از بنگاه‌ها خبرداده بود؛ عسگرزاده گفته بود این اقدام در حوزه عرضه و تقاضا بسیار خطرناک است و منجر به دامپینگ فولاد در بازار داخلی، در دست گرفتن بازار و تعیین قیمت محصولات شده است.

 

منبع: فولادبان