تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۶
کد خبر: ۲۱۳۳۷۰
مقایسه یکساله ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نشان می‌دهد:
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: میزان سرمایه گذاری طرح‌های صنعتی در این استان طی سال گذشته (۱۳۹۹) ۲۹۵ درصد نسبت به سال ماقبل آن (۱۳۹۸) رشد یافته است.

به گزارش می‌متالز، رضا محمدرحیمی افزود: سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت استان سال گذشته ۱۱ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ حدود ۲۹۵ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه استان ایلام در بخش سرمایه گذاری حوزه صنعت سال گذشته موفق به کسب رتبه چهارم کشور شده است، افزود: در بخش صدور پروانه‌های بهره برداری حوزه صنعت که در واقع می‌توان همان سرمایه گذاری‌های تحقق یافته دانست طی سال گذشته، ۵۰ فقره پروانه بهره برداری برای واحد‌های تولیدی استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام با اشاره به رشد ۷۷ درصدی اشتغال در بخش صنعت یادآور شد: سال گذشته با صدور پروانه‌های بهره برداری جدید در بخش صنعت استان زمینه اشتغال ۵۶۳ نفر در صنایع استان فراهم شده است.

محمدرحیمی تاکید کرد: همچنین در این مدت (سال گذشته) ۲۵ واحد صنعتی و تولیدی در استان به چرخه تولید بازگشته اند.

وی اضافه کرد: طی سال جاری نیز با توجه به شعار سال یعنی «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» درگام اول کتابچه مرتبط با شعار سال طراحی و چاپ شده و در ادامه مسیر نیز واحد‌هایی که راکد هستند به چرخه تولید بازگشت داده می‌شوند

وی با اشاره به راه اندازی مرکز فوریت‌های بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی و طرح‌های سرمایه گذاری گفت: در این مرکز مشکلات واحد‌های تولیدی و طرح‌های سرمایه گذاری در بخش تامین مواد اولیه، صدور مجوز‌ها یا موانع ناشی از تداخل قوانین و مقررات که منجر به عدم تحقق اهداف مورد نظر تولیدکنندگان شده است، بررسی و مرتفع می‌گردد.

منبع: شاتانیوز

پرطرفدارترین عناوین