تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۱
کد خبر: ۲۱۳۴۳۷
‌می‌متالز - قیمت بیت کوین در حالی که معامله گران با نگرانی چشم انداز تغییر سیاست پولی ایالات متحده و ادامه تشدید مقررات ارز‌های رمزپایه در چین را دنبال می‌کنند، به پایین‌ترین سطح خود در طول ده روز گذشته رسید.

به گزارش می‌متالز، قیمت بیت کوین در حالی که معامله گران با نگرانی چشم انداز تغییر سیاست پولی ایالات متحده و ادامه تشدید مقررات ارز‌های رمزپایه در چین را دنبال می‌کنند، به پایین‌ترین سطح خود در طول ده روز گذشته رسیده است.

تا ساعت ۲۰:۰۰ به وقت ساعت هماهنگ جهانی روز دوشنبه، قیمت بیت کوین که اصلی‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان محسوب می‌شود، از حدود ۳۵۴۶۶ دلار به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۳۳۲۲۱ دلار کاهش یافت.

در زمان انتشار این خبر قیمت‌ها کمی افزایش یافت و هر بیت کوین با ۸.۳ درصد کاهش با قیمت تقریباً ۳۳۷۹۳ دلار معامله شد.

این سقوط ارزش بیت کوین که با فشار ناشی از فروش گسترده سرمایه گذاران همراه بود، بزرگترین ضرر روزانه پس از افت ۶.۲ درصدی بود که بیشترین میزان از ۲۸ مه محسوب می‌شود.

برخی از کارشناسان علت اصلی این کاهش قیمت را فشار مستمر دولت چین علیه عملیات استخراج و معاملات ارز‌های رمزنگاری شده می‌دانند. در چین حساب‌های Weibo مربوط به رهبران اصلی ارز‌های رمزنگاری شده مسدود شده است.

جیهان چو، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری رمز ارز Kenetic Capital، که در هنگ کنگ مستقر شده است، گفت: چین همچنان با ممنوعیت استخراج رمزارز‌ها و حذف حساب اینفلوئنسر‌های ارز رمزنگاری شده در محبوب‌ترین پلت فرم رسانه اجتماعی خود یعنی Weibo در حال فشار به رمزارزهاست.

وی افزود: این اقدامات نشان دهنده سخت شدن اوضاع برای فعالیت ارز‌های رمزنگاری شده در سرزمین اصلی (چین) است.

بازار‌های جهانی نیز در حالی به معاملات متزلزل خود ادامه می‌دهند که سرمایه گذاران احتمال می‌دهند فدرال رزرو (بانک مرکزی) ایالات متحده از برنامه تسهیل کمّی تقویت نقدینگی خود رها می‌شود.

در همین حال، دویچه بانک، بزرگترین وام دهنده آلمان، پیش بینی کرده است که ایالات متحده احتمالاً با یکی از بدترین دوره‌های تورمی در تاریخ خود روبرو می‌شود در حالی که هزینه‌های بالای دولت آمریکا و تغییر سیاست پولی این کشور کاتالیزور‌های احتمالی برای ایجاد شرایطی باشند که آخرین بار در دهه‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۷۰ دیده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط