تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۵۵
کد خبر: ۲۱۳۵۲۳
‌می‌متالز - قیمت بیت کوین با شدت گرفتن مقررات ارز‌های رمزنگاری شده در چین و ایالات متحده، نزدیک به ۱۰ درصد سقوط کرد.

به گزارش می‌متالز، روز سه شنبه در بحبوحه نگرانی‌ها از سیاست‌های پولی ایالات متحده و شدت گرفتن مقررات ارز‌های رمزنگاری شده در چین، قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح طی یک هفته گذشته کاهش یافت. این ارز رمزنگاری شده اصلی در ساعت ۰۷:۰۵ به وقت گرینویچ با ۹.۷ درصد کاهش با قیمت ۳۲۳۱۸ دلار معامله شد.

این بزرگ‌ترین زیان روزانه بیت کوین از ۲۸ می‌است. سایر ارز‌های رمزنگاری شده اصلی نیز در روز سه شنبه با ضرر معامله می‌شدند، در حالی که ۱۰ سرمایه برتر بازار طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۷.۳ تا ۱۲.۹ درصد کاهش یافته است.

تحلیل گران با اشاره به افزایش سرکوب تجارت و استخراج بیت کوین در چین، در تعطیلات آخر هفته گذشته، تنظیم کنندگان چینی تعدادی حساب مربوط به ارز‌های رمزنگاری شده را در پلتفرم توئیتر مانند Weibo مسدود کردند.

جهان چو، از بخش مدیریت شرکت سرمایه گذاری ارز رمزنگاری Kenetic Capital، مستقر در هنگ کنگ، به کوین دسک گفت: چین همچنان به ارز رمزنگاری شده فشار می‌آورد و ممنوعیت‌های استخراج را با پاک کردن محبوب‌ترین پلت فرم رسانه‌های اجتماعی خود، Weibo انجام میدهد، که این نشان دهنده سخت گیری پیرامون ارز رمزنگاری در چین است.

سرمایه گذاران هم این احتمال را دنبال می‌کنند که فدرال رزرو آمریکا بتواند از برنامه کاهش کمی نقدینگی خود جدا شود با این که برخی ادعا می‌کنند که بعید به نظر می‌رسد این سیاست پولی بر رمزارز و طلا تأثیر بگذارد.

این خبر مبنی بر اینکه وزارت دادگستری ایالات متحده اکثر ارز‌های رمزنگاری شده را که خط لوله اصلی امریکا به هکر‌های خود برای دسترسی مجدد به سیستم پرداخت کرده را پیدا کرده و بازپس گرفته نیز مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)