تاریخ: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۲۳
کد خبر: ۲۱۳۵۴۸
دکتربهزاد شیری:
‌می‌متالز - با زیرساختی که وزارت ارتباطات فراهم کرده، پست بانک ایران ۳۸ درصد جمعیت روستایی کشور را تحت پوشش خدمات مالی و بانکی قرار داده و آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مناطق است.

به گزارش می‌متالز، دکترشیری مدیرعامل این بانک ضمن اعلام مطلب فوق گفت: عمده مشکلات تولید کشور به دلیل کمبود نقدینگی است و وقتی که نقدینگی در کشور زیاد می‌شود باید آن را به سمت افزایش تولید هدایت کرده تا التهاب تورم را بگیرد؛ لذا در کشور‌هایی مانند کشورمان که ظرفیت‌های بلااستفاده زیادی وجود دارد، این نقدینگی می‌تواند به سمت تولید هدایت شود تا عرضه بیشتر شده و جلوی التهاب رشد قیمت‌ها را بگیرد.

دکتر شیری اظهار داشت: امروز پست بانک ایران به عنوان یک بانک دولتی با سرمایه گذاری در روستا‌ها از طریق ایجاد و راه اندازی باجه‌های بانکی، توانسته است خدمات بانکی را به مناطق محروم و غیربرخوردار بانکی و روستا‌ها که بخش واقعی اقتصاد تولیدی هستند ببرد و در کنترل نقدینگی نقش داشته باشد.

مدیرعامل پست بانک ایران افزود: در باجه‌های بانکی روستایی پست بانک ایران در مناطق محروم و دور افتاده، هر روز نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تراکنش مالی از طریق شش هزار و ۵۳ باجه بانکی انجام می‌شود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)