تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۸
کد خبر: ۲۱۳۵۶۷
‌می‌متالز - کویر امروز را مثبت آغاز کرد و با گذر زمان وارد دامنه منفی تابلو شد، اما در یک ساعت پایانی با غلبه تقاضا به فشار فروش، قیمت موقتا در محدوده منفی دو تا منفی سه درصد متعادل شد. روند قیمتی کویر در روز‌های آینده بورس چگونه خواهد بود؟

به گزارش می‌متالز، کویر امروز را مثبت آغاز کرد و با گذر زمان وارد دامنه منفی تابلو شد، اما در یک ساعت پایانی با غلبه تقاضا به فشار فروش، قیمت موقتا در محدوده منفی دو تا منفی سه درصد متعادل شد. در پایان بازار با معامله نزدیک به ۲۰ میلیون برگه سهم و پایانی ۲.۴ درصد منفی بسته شد.

تحلیل بنیادی کویر

تحلیل تکنیکال و بنیادی کویر | حمایت قوی کویر بر روی چه قیمتی است؟

این شرکت در اردیبهشت ماه فروش ۹۸۵.۶ میلیارد تومانی را ثبت کرد که نشان از رشد ۲۲.۰ درصدی نسبت به میانگین ماهانه زمستان و رشد ۱۱.۰ درصدی نسبت به میانگین فروش ماهانه پاییز دارد. کویر در پاییز با فروش ۲،۶۶۱.۳ میلیارد تومان به سود خالص ۵۸۱.۴ میلیارد تومان رسیده بود.همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود نرخ فروش محصولات از سال گذشته و بالطبع آن مبلغ فروش شرکت نیز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است که این موضوع در گزارشات سود فصلی و نهایتا سود سالانه شرکت خود را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال کویر

تحلیل تکنیکال و بنیادی کویر | حمایت قوی کویر بر روی چه قیمتی است؟


حمایت هندسی سهم بر روی قیمت ۱۲۵۰ تومان بطور موثر در برگشت قیمت موثر واقع شده است بطوری که در یکسال گذشته همواره سطح هندسی مورد نظر به عنوان یک حمایت جدی برای قیمت مطرح بوده است و چندین بار قیمت از همین سطح حمایت شده و به بالا برگشته است. اکنون نیز سطح ۱۲۵۰ تومان برای سهم همچنان معتبر است و تا این محدوده حمایتی برای سهم محفوظ بماند می‌توان گفت که کف اصلاح قیمتی سهم در همین محدوده قرار دارد.
در چند هفته گذشته با بهبود طرف تقاضا و رشد اندکی در نمودار قیمت روند نزولی در اندیکاتور RSI در معرض شکست قرار گرفته است. در صورت شکست خط روند مذکور قیمت شانس ریکاوری تا محدوده فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر در ۱۶۰۰ تومان را دارد.

منبع: نبض بورس