تاریخ: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۶
کد خبر: ۲۱۳۶۰۸
‌می‌متالز - شرکت سازنده خودرو‌های لوکس فراری با انتصاب بندتو ویگنا، مدیر یک شرکت مشهور تراشه سازی، به عنوان مدیر عامل جدید خود، به سمت فناوری‌های نوین و برقی کردن خودرو‌های خود پیش می‌رود.

به گزارش می‌متالز، شرکت خودروسازی فراری با انتصاب بندتو ویگنا، مدیر یک شرکت مشهور تراشه سازی، به عنوان مدیر عامل جدید خود، به سمت فناوری‌های نوین و برقی کردن خودرو‌های خود پیش می‌رود.

ویگنا، یک مدیر ۵۲ ساله تبعه ایتالیا، در حال حاضر بزرگترین بخش شرکت سازنده تراشه STMicrolectronics را رهبری می‌کند.

انتصاب وی یک جای خالی شش ماهه در راس این خودروساز لوکس را پر می‌کند، جایی که لوئیس کامیلری، رئیس اجرایی سابق پس از نزدیک به دو سال و نیم در این نقش در ماه دسامبر بازنشسته شد.

جان الکان، رئیس هیات مدیره فراری، یکی از فرزندان خانواده آگنلی که فراری را از طریق شرکت سرمایه گذاری خود Exor کنترل می‌کند، گفت که این شرکت از انتصاب ویگنا به عنوان مدیرعامل جدید خود خوشحال است.

وی در بیانیه روز چهارشنبه خود گفت: درک عمیق او از فن آوری‌هایی که عامل بسیاری از تحولات صنعت ما بوده است و نوآوری اثبات شده او و همچنین مهارت‌های رهبری و تجاری وی، باعث تقویت بیشتر فراری و سرگذشت منحصر به فرد و عملکرد این شرکت در دوره هیجان انگیز پیش رو خواهد شد.

فراری که در حال حاضر مدل‌های مختلف هیبریدی را تولید می‌کند، ساخت اولین خودروی تمام برقی خود را برای سال ۲۰۲۵ وعده داده است.

از زمان کناره گیری کامیلری، الکان به طور موقت شرکت را هدایت می‌کرد. در ماه آوریل او گفت که مدیر عامل جدید فراری باید "از همه ویژگی‌های مناسب، از جمله توانایی‌های فن آوری" برخوردار باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط