تاریخ: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۸
کد خبر: ۲۱۳۶۲۶
‌می‌متالز - قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر سیگنال‌های جدید از بهبود تقاضا برای سوخت در اقتصاد‌های غربی افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، بهای معاملات نفت برنت ۳۷ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۷۲ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۹ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، به ۷۰ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه رسید.

نفت برنت شب گذشته با یک درصد و شاخص نفت آمریکا با ۱.۲ درصد افزایش بسته شده بود.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس در سنگاپور گفت: به نظر می‌رسد دورنمای بهبود یافته تقاضا، قیمت‌های نفت خام را تقویت می‌کند. ادامه برنامه‌های واکسیناسیون کووید ۱۹ و فصل سفر‌های تابستانی در آمریکا و اروپا همچنان از تقاضا برای سوخت پشتیبانی خواهد کرد.

تحلیلگران موسسه ANZ Research در یادداشتی نوشتند آمار ترافیک اخیر نشان می‌دهد که با کاهش محدودیتها، مسافران به جاده زده اند. آمار شرکت تام تام حاکی از آن است که ترافیک جاده‌ای در ۱۵ شهر اروپایی به بالاترین میزان از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا رسیده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه شنبه پیش بینی کرد مصرف نفت و سوخت‌های مایع در آمریکا که بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است، در سال میلادی جاری ۱.۴۹ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۱۹.۶۱ میلیون بشکه در روز می‌رسد که بالاتر از پیش بینی رشد مصرف به میزان ۱.۳۹ میلیون بشکه در روز در گزارش ماه پیش این آژانس است.

گزارش موسسه امریکن پترولیوم هم نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته کاهش پیدا کرده که مطابق با پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز بود. طبق آمار هفتگی موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت در هفته منتهی به چهارم ژوئن، به میزان ۲.۱ میلیون بشکه کاهش یافت. آمار رسمی بعدازظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، رشد قیمت نفت در هفته‌های اخیر با برگزاری مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام و انتظار بازار برای بازگشت نفت ایران محدود شده بود، اما طولانی شدن روند مذاکرات نگرانی‌ها نسبت به بازگشت نفت ایران در آینده نزدیک را تا حدودی فرونشانده است.

منبع: بورس کالای ایران

مطالب مرتبط