تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۷
کد خبر: ۲۱۳۶۷۰
در آخرین روز هفته رقم خورد؛
‌می‌متالز - در بازار‌های داخلی به دلیل نبود تقاضا و ثبات نرخ ارز، قیمت طلا و سکه با کاهش همراه است و حباب سکه با کاهش نسبی، به ۲۵۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش می‌متالز، نادر بذرافشان، رئیس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه، در هفته جاری انس جهانی طلا با کاهش سه درصدی همراه بود اظهار کرد: در بازار‌های داخلی نیز به دلیل نبود تقاضا و ثبات نرخ ارز، قیمت‌ها با کاهش همراه است.

وی ادامه داد: به این ترتیب در مجموع هر مثقال طلای ۱۸ عیار، در هفته جاری ۵۶ هزار تومان، و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۴ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کردند.

بذرافشان گفت: همچنین قیمت سکه تمام ۲۰۰ هزار تومان نیم سکه ۱۵۰، ربع سکه ۵۰ هزار تومان کاهش یافته و سکه گرمی بدون تغییر بوده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر انس جهانی طلا هزار و ۸۸۳ دلار قیمت گذاری شده است افزود: امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار، چهار میلیون و ۶۲۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیو ن و ۶۷ هزار بفروش می‌رسد.

وی گفت: هم اکنون سکه تمام بهارآزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، نیم سکه پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، و سکه گرمی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

بذرافشان افزود: حباب سکه نیز ضمن کاهش، به ۲۵۰ هزار تومان رسیده است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)