تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۸
کد خبر: ۲۱۳۶۷۷
رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی اعلام کرد:
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با تأکید بر افزایش علاقه مندی به سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی، از صدور ۳۳۱ فقره جواز تأسیس ایجادی و رشد تقریبی ۴۶ درصدی این بخش، در ۲ ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش می‌متالز، حبیب امین زاده با بیان اینکه برنامه‌های لازم براساس محور‌های ابلاغی وزارت صمت در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" تدوین شده است، گفت: بیشترین صدور جواز تاسیس ایجادی مربوط به شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های تبریز، آذرشهر و شبستر می‌باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در دو ماهه اول امسال، بیشترین صدور جواز ایجادی مربوط به گروه‌های صنعتی محصولات غذائی و آشامیدنی‌ها، ساخت منسوجات، کاغذ و محصولات کاغذی، مواد و محصولات شیمیائی، محصولات ازلاستیک و پلاستیک، محصولات فلزی فابریکی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات بوده است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه با صدور ۴۰ فقره جواز تأسیس توسعه‌ای تا پایان اردیبهشت ماه، نسبت به سال گذشته رشد ۵۴ درصدی داشته ایم، افزود: این امر نشان دهنده افزایش علاقه مندی واحد‌های تولیدی استان به افزایش ظرفیت تولید و تنوع محصولات تولیدی بوده و بیشترین صدور جواز توسعه‌ای در گروه‌های صنعتی محصولات غذائی و آشامیدنی‌ها، انتشار، چاپ و تکثیر و ساخت مواد و محصولات شیمیائی می‌باشد.

وی با اعلام اینکه از یک هزار و ۴۳۱ طرح در دست اجرا در استان آذربایجان شرقی، ۸۶۷ طرح پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد داشته است، خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود، طرح‌های در دست اجرای استان با سرمایه ۱۸.۶۴۸ میلیارد تومان، زمینه اشتغال ۳۹ هزار و ۵۸۴ نفر را فراهم کند.

منبع: شاتانیوز