تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۵۰
کد خبر: ۲۱۳۶۸۶
‌می‌متالز - مدیران و سرمایه‌گذاران معدن زرکوه شهرستان قروه نسبت به انجام مسوولیت‌های اجتماعی خود در ۶ روستای پیرامون معدن متعهد شدند.

به گزارش می‌متالز، با حضور «حسین الماسی»، «پرویز اوسطی» نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی و «محمد دره وزمی» مدیرکل صمت استان کردستان از معدن طلا زرکوه شهرستان قروه بازدیدی به عمل آمد و جلسه‌ای در خصوص موضوعات مورد نیاز روستا‌ها تشکیل شذ.

طی این جلسه مدیران و سرمایه‌گذاران معدن زرکوه شهرستان قروه نسبت به انجام مسوولیت‌های اجتماعی خود در ۶ روستای پیرامون معدن که شامل روستا‌های بهارلو، نی بند، داشکسن، زنگ آباد، جداقایه و قوچاق است، ارائه دادند و بعد از جلسه از ۶ روستا پیرامون معدن زرکوه بازدید به عمل آمد و ضمن دیدار با شورا‌های روستا مشکلات و مسائل روستا بە صورت میدانی بررسی شد.

با پیگیری‌های صورت گرفته، در راستای تحقق اهداف روستایی و انجام مسوولیت‌های اجتماعی معدن، در روستای بهارلو، پروژه‌هایی از جمله چمن مصنوعی و پیست دو میدانی با اعتباری بیش از ۲ میلیارد تومان و همچنین سالن چند منظوره ورزشی با اعتباری بیش از ۴ میلیارد تومان در حال احداث است و نیز جاده دسترسی به ورزشگاه با اعتباری بیش از ۲ میلیارد و اشتغالزایی بە صورت مستقیم به منظور نگهداری از مجموعه ورزشی احداث خواهد شد.

بعد از بهارلو از روستای نی بند، ضمن دیدار با شورای این روستا و بیان مشکلات و مسائل بازدید بە عمل آوردند.

طی این بازدید در راستای انجام مسوولیت‌های اجتماعی معدن در روستای نی بند برقرارکردن تصفیه خانه فاضلاب و برخورداری آن از برق و احیای قنات روستا و کانال کشی آن به باغات روستا در دستور کار معدن زرکوه شهرستان قروه در سال جاری قرارگرفت.

در روستای داشکسن نیز ضمن دیدار با شورای روستا و بیان مسائل و مشکلات روستا، احداث پل واصله میان روستا که هم اکنون به ۵۰ درصدی پیشرفت فیزیکی رسیده است مورد بررسی قرار گرفت و نیز در صورت تایید مشاور دیوار حائل پل نیز احداث خواهد شد.

بعد از داشکسن نوبت به روستای جداقایه رسید که در این روستا احداث فاضلاب، سپتیک فاضلاب و تصفیه خانه و ایجاد منبع آب جدید برای روستای جداقایه از وظایف اجتماعی معدن طلای زرکوه شهرستان در سال جاری قرار گرفت.

ضمن دیدار با شورای روستای زنگ آباد و بیان مسائل و مشکلات روستا و بعد از بررسی آن فاضلاب، ایجاد سپتیک و تصفیه خانه در روستای زنگ آباد احداث خواهد شد و ۱۱ هکتار فضای سبز با هماهنگی ادارات میراث فرهنگی و منابع طبیعی و آبخیزداری و نیز شورای روستا احیا شود.

در پایان نیز ضمن بازدید از روستای قوچاق و دیدار با شورای روستا و بیان مسائل و مشکلات و بررسی آن در راستای انجام مسوولیت‌های اجتماعی معدن احداث تصفیه خانه و سپتیک فاضلاب روستا و روانه فاضلاب به خارج از روستای مذکور در دستور کار معدن طلای زرکوه شهرستان قروه در سال جاری قرار گرفت و مقرر شد کلیه‌ی تعهدات در سال ۱۴۰۰ به سرانجام برسد.

منبع: ایسنا