تاریخ: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۴۱
کد خبر: ۲۱۳۷۴۷
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد رشد به ۱۹۰۰ دلار و ۳۶ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، به دنبال تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و در حالی که آمار‌ها از رشد نرخ تورم در آمریکا اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا برده است، قیمت طلا امروز با اندکی افزایش به بالای ۱۹۰۰ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد رشد به ۱۹۰۰ دلار و ۳۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۱۹۰۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار پس از رسیدن به بالاترین رقم حدود یک هفته اخیر در جلسه قبل، امروز کاهش داشت و به ۹۰.۰۵۷ درسید.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا به پایین‌ترین رقم ۳ ماه گذشته رسیده و موجب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار‌هایی نظیر بازار طلا شده است.

آمار‌ها حاکی است قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا طی ماه می‌رشد قابل توجهی داشته و در مسیر ثبت بالاترین رشد سالانه طی حدود ۱۳ سال اخیر قرار گرفته است. این در حالی است که میزان ادعا‌های بیکاری در هفته گذشته به پایین‌ترین سطح در طی حدود ۱۵ ماه گذشته رسیده است.

بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه پیش بینی خود از نرخ رشد و نرخ تورم را افزایش داد، اما متعهد شد که سیاست پولی انبساطی را در طول تابستان امسال تداوم ببخشد.

سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا نگران اند که عقب نشینی زودهنگام از سیاست‌های انبساطی سبب تضعیف روند ترمیم اقتصادی شود.

نتایج نظرسنجی رویترز از تحلیلگران نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است در ماه‌های آگوست یا سپتامبر استراتژی کاهش برنامه خرید اوراق را در دستور کار قرار دهد، اما خرید‌های ماهانه خود را تا قبل از اوایل سال آینده آغاز نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پرطرفدارترین عناوین