تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۴۳
کد خبر: ۲۱۳۷۵۵
‌می‌متالز - رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به انجام یک‌هزار و ۱۴۴ مورد بازرسی از توزیع کنندگان مصالح ساختمانی در استان گفت: در این بازدیدها، ۱۱۱ پرونده تخلف حوزه مصالح ساختمانی تشکیل شده است.

به گزارش می‌متالز، غلامرضا بابایی روز پنجشنبه افزود: این بازدید‌ها از تولیدکنندگان و توزیع کنندگان سیمان، آهن آلات، شن و ماسه و سایر مصالح ساختمانی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: ارزش پرونده‌های تشکیل شده برای تخلفات این صنف، ۴۸ میلیارد ریال بوده که برای صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد: در ۲ ماه اول امسال، یک هزار و ۷۶ مورد بازرسی نیز در حوزه کشف کالای قاچاق صورت گرفته که ۱۹ پرونده قاچاق انواع کالا به ارزش ۴۹ میلیارد و ۱۸۸ میلیون ریال تشکیل و این پرونده‌ها نیز به مراجع قضایی ارجاع شده است.

بابایی گفت: از ابتدای سال جاری، یک هزار و ۵۸۸ مورد گشت مشترک نیز با نهاد‌ها و ادارات مرتبط از واحد‌های تولیدی و توزیعی در سطح استان انجام شده و در این بازرسی‌ها ۱۹۶ پرونده تخلف به ارزش ۶۰ میلیارد و ۶۹۴ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی از سوی واحد‌های تولیدی، توزیعی، خدماتی را از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ ستاد خبری سازمان و یا با مراجعه حضوری با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا طی هفته‌های اخیر مشکل تامین سیمان در آذربایجان غربی ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آذربایجان غربی