تاریخ: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۰۸
کد خبر: ۲۱۴۱۵۶
سنگدوینی:
‌می‌متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس بر بازنگری در سقف حقوق سکو‌های نفتی و عملیاتی وزارت نفت ضروری تاکید کرد.

به گزارش می‌متالز، رمضانعلی سنگدوینی نسبت به عدم افزایش حقوق پرسنل وزارت نفت را با وجود سختی کارشان انتقاد کرد و گفت: از آنجا که افزایش حقوق پرسنل وزارت نفت نسبت به سال گذشته کمتر بوده آن‌ها انگیزه خود را برای انجام کار از دست داده‌اند و این مساله برای نیرو‌هایی -که بر روی سکو‌های نفتی، عملیاتی و مناطق گرمسیری فعالیت می‌کنند- بیشتر نمایان است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باتوجه به شرایط سخت کار در مناطق عملیاتی وزارت نفت ازجمله کار بر روی سکو در دریا و مناطق جنوبی با آلودگی بالا و ریسک بالای بروز بیماری‌های شغلی و روحی روانی برای کارکنان بازنگری در سقف حقوق کارمندان نفت، ضروری است.

به گفته وی مبنای اعتراض‌های کارکنان این وزارتخانه، ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت است که براساس آن، نظام پرداخت کارکنان صنعت نفت از قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده است، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد و متأسفانه به آن توجه نشده، آن است که مستثنی شدن نظام پرداخت صنعت نفت از قانون مدیریت خدمات کشوری، به معنای مستثنی شدن از اجرای مصوبه‌های قانون بودجه کل کشور نیست.

سنگدوینی افزود: هرچند در بودجه سال جاری حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه حاصل از فروش و صادرات نفت دیده شده است، اما نیرو‌هایی که همین نفت را استخراج می‌کنند خودشان سهمی عادلانه از آن نمی‌برند.

این نماینده مجلس بیان کرد: همچنین روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود و تمام افتخار آن برای زحمت‌کشان صنعت نفت است بنابراین اگر به آن‌ها رسیدگی نشود به صنعت نفت کشور آسیب می‌رسد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وضعیت دریافتی حقوق پرسنل وزارت نفت را با مسوولان در میان گذاشته و در این رابطه پیگیری می‌شود.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)