تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۵
کد خبر: ۲۱۴۳۱۵
‌می‌متالز - توییت جدید الون ماسک مبنی بر استفاده از بیت‌کوین در معاملات شرکت تسلا در صورت استخراج آن با انرژی‌های پاک، ارزش این ارز مجازی را ۹.۸درصد بالا برده است.

به گزارش می‌متالز، ارزش بیت‌کوین ۹.۸ درصد در روز یکشنبه افزایش یافت و به ۳۹۰۳۵.۴۷ دلار رسید یعنی ۳۴۹۲.۷۱ دلار بالاتر از قیمت قبلی آن.

بزرگترین و محبوب‌ترین ارز مجازی دنیا ۴۰.۷ درصد نسبت به پایین‌ترین ارزش آن در چهارم ژانویه (۲۷۷۳۴ دلار)، افزایش یافته است.

ارز مجازی اتر هم که وابسته به شبکه بلاک‌چین اتریوم است، با ۷ درصد افزایش قیمت معادل ۱۶۵.۷۷ دلار در روز یکشنبه، به ۲۵۳۲.۷۷ دلار رسیده است.

الون ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در روز یکشنبه اعلام کرد در صورت استفاده استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر، دوباره اجازه خواهد داد محصولات شرکتش با این ارز مجازی معامله شوند.

ماسک یکی از از طرفداران اصلی ارز‌های مجازی است، ولی به‌خاطر نگرانی‌های محیط زیستی و مصرف بالای انرژی برای استخراج ارز‌های مجازی، تبدیل به یکی از منتقدان آن شده و طرح‌های شرکت تسلا را برای خرید و فروش خودروهایش با بیت‌کوین متوقف کرده است.

وی در آخرین توییت خود اعلام کرده است در صورت استفاده منطقی از انرژی پاک توسط استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، دوباره اجازه معامله با این ارز مجازی را صادر خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم