تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۲
کد خبر: ۲۱۴۳۱۸
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۱ درصد کاهش به ۱۸۶۴ دلار و ۱۱ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، به دنبال تقویت دلار و در حالی که تمرکز سرمایه گذاران متوجه نشست این هفته فدرال رزرو است و افزایش اخیر قیمت‌های مصرف کننده در این کشور احتمال انقباضی شدن سیاست‌های پولی را تقویت کرده است، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش داشت و به پایین‌ترین رقم بیش از یک هفته اخیر رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۱ درصد کاهش به ۱۸۶۴ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰.۷۳ درصد کاهش به ۱۸۶۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های جهانی امروز شاهد ۰.۱ درصد افزایش بود و به نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید. این وضعیت سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

هفته گذشته آمار‌ها نشان داد که قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا طی ماه می‌شاهد رشد قابل توجهی بوده و در مسیر ثبت بیشترین افزایش سالانه در حدود ۱۳ سال اخیر قرار دارد. اکنون تمام توجهات معطوف نشست این هفته فدرال رزرو است تا سرنخ‌های بیشتری از نظرات سیاست گذاران در مورد افزایش نرخ تورم و ترمیم اقتصادی به دست آید.

هفته گذشته تقاضا برای خرید طلای فیزیکی در قطب‌های مهم آسیا یعنی هند و چین افزایش داشت، اما با توجه به تبعات بحران کرونا دلالان همچنان ناگزیر به ارائه تخفیف‌های بیشتری بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم