تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۸
کد خبر: ۲۱۴۳۲۰
‌می‌متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۱ سنت معادل ۰.۴۳ درصد افزایش به ۷۳ دلار رسید.

به گزارش می‌متالز، به دنبال بهبود چشم انداز تقاضا و در حالی که افزایش شمار واکسینه شدگان سبب شده تا محدودیت‌های مسافرتی به تدریج برداشته شود، قیمت نفت روز دوشنبه افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۱ سنت معادل ۰.۴۳ درصد افزایش به ۷۳ دلار رسید. هفته گذشته نفت برنت شاهد ۱.۱ درصد افزایش بود و در روز

جمعه به بالاترین رقم از می ۲۰۱۹ یعنی ۷۳ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۴۱ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. نفت خام آمریکا طی هفته گذشته ۱.۹ درصد رشد داشت و در روز جمعه به بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۸ یعنی ۷۱ دلار و ۲۴ سنت رسید.

حجم تردد خودرو‌ها در آمریکای شمالی و بخش‌های عمده‌ای از اروپا در جال بازگشت به سطح قبل از کروناست و به دلیل برداشته شدن مقررات قرنطینه و سایر محدودیت‌های اجتماعی تعداد سفر‌های هوایی رو به افزایش است. این وضعیت سبب شده تا قیمت نفت در طی ۳ هفته گذشته همواره افزایش یابد.

آژانس بین المللی انرژی روز جمعه در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس باید برای پاسخ گفتن به تقاضای رو به افزایش نفت تولید خود را بالا ببرند.

گروه اوپک پلاس پس از شیوع بحران کرونا که سبب کاهش شدید تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۰ شد اقدام به محدود کردن تولید نفت خود کرده است. به گفته آژانس بین المللی انرژی، اوپک پلاس برای تامین عرضه مورد نیاز بازار‌های جهانی باید شیر‌های نفت را بازار کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط