تاریخ: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۸
کد خبر: ۲۱۴۳۸۲
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات عنوان کرد:
‌می‌متالز - جلسه تدوین برنامه استراتژیک هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با حضور مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، مدیران عامل تعدادی از شرکت‌های گروه و مدیران و مشاورین این مجموعه برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ضمن تأکید بر اهمیت بالای تدوین استراتژی در شرکت مادر به بهترین شکل ممکن، ایجاد حداکثر انطباق و هماهنگی استراتژی در شرکت‌های گروه، توجه به مزیت‌های نسبی، آینده نگری و برخورداری از نگاه فراشرکتی و ملی را از مهمترین عوامل موفقیت مجموعه برشمرد.

امیرحسین نادری افزود: بررسی تجارب جهانی نشان می‌دهد همواره شرکت‌های بزرگ پیشران توسعه صنعتی و اقتصادی کشور‌ها بوده اند. این نگاه که برای پیشرفت و توسعه کشور باید منتظر اقدام دولت‌ها بمانیم باید اصلاح شود. شرکت‌های بزرگ با استفاده درست از منابع و اتخاذ استراتژی‌های موثر می‌توانند اقتصاد کشور را متحول کنند. رسالت دولت‌ها ایجاد بستر مناسب برای شکل گیری این حرکت است.

وی افزود: برای حضور موثر در عرصه رقابت‌های جهانی، هماهنگی شرکت‌های بزرگ بسیار تعیین کننده خواهد بود. در این راستا تلاش ما این است تا با شرکت‌های بزرگی، چون سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری غدیر و ذوب آهن اصفهان و سایر مجموعه‌های بزرگ به عنوان شرکای استراتژیک خود حداکثر تعامل و همکاری را داشته باشیم.

نادری همچنین از برنامه هلدینگ «ومعادن» برای ورود به عرصه سرمایه گذاری در فلزات استراتژیک آینده همچون لیتیوم، نیکل و کبالت خبرداد.

در جلسه تدوین استراتژی هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، مدیران عامل شرکت‌های صبانور، تجلی توسعه معادن و فلزات، کک طبس، کارخانجات تولیدی شهید قندی، پرتو تابان، گسترش کاتالیست ایرانیان، پویا انرژی و کاوشگران صنایع معدنی راشا حضور داشتند.

این جلسه با هدف ایجاد وفاق و هماهنگی در نگاه مدیران گروه نسبت به موضوع استراتژی برگزار گردید.

یادآور می‌شود شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات یکی از پنج شرکت بزرگ سرمایه گذاری بورس و سهام قابل توجهی از شرکت‌های بزرگ گل گهر، چادرملو، گهرزمین، صبانور، فولاد خراسان، ملی مس، فولاد ارفع و… را در اختیار داشته و نقش موثری در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور ایفا نموده است.

منبع: صدای بورس