تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۷
کد خبر: ۲۱۵۰۵۱
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۷ میلیارد و ۲۱۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۱۵ میلیارد تومان در بیش از ۵۵۲ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد یک هزار و ۶۹۱ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۶۳ هزار و ۷۲۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی نوری شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، ایران خودرو و سایپا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۳۳۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۸ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان در ۲۵۷ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۸ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۲۸۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، گروه کارخانجات صنعتی تبرک و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، صنعتی مینو و بیمه کوثر بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

مطالب مرتبط